reklamı kapat

POPÜLER

BMW M140i 3 Kapı

BMW M140i 5 Kapı

BMW M240i Convertible

BMW M240i Coupé

BMW X4 M40i

BMW M550d xDrive Touring

BMW M550i xDrive Sedan

BMW X5 M50d

BMW X6 M50d

BMW M760Li xDrive

Karşınızda BMW’nin merakla beklenen 2017 M Performans modelleri [Video]

03 Kasım 2016

BMW’nin yeni nesil M Performance serisinin merakla beklenen ürün gamı, yeni modeller ve geliştirilmiş teknik değerleriyle resmiyete kavuştu.

BMW, M performans departmanıyla geliştirilen yeni nesil “M” otomobil ürün gamını resmi olarak kullanıcıların beğenisine sundu. Her zaman olduğu gibi kendinden beklenenin üzerinde performans değerlerine sahip olarak yenilenen M serisi, standart BMW modellerinin daha dinamik bir görünüme geçmesiyle hem daha hızlı hem daha yakışıklı hale gelmiş. Yenilenen BMW M serisinde, kuşkusuz en dikkat çeken modeller arasında olan ve kullanıcılarının da merakla beklediği yeni nesil BMW 5 serisinin M versiyonu olan BMW M550i xDrive Sedan. 5 Serisi M Sedan ile birlikte, BMW M240i Convertible ve X4 M40i yeni nesil M serisinde ekstra ilgi görmesi beklenen modeller arasında. M ailesinin binek segmentteki en büyük temsilcisi M760Li xDrive olurken, SUV ailesinin en büyük üyesi her X6 M50d olarak öne çıkıyor.

bmw2017m12
BMW M Performans departmanı yeni seriyi, geniş motor yelpazesi, daha fazla aerodinami, geliştirilmiş şasi dinamikleri, daha güçlü motor ve daha ekonomik tüketim karakterlerine sahip olarak nitelendiriliyor. Ekim ayının ortalarında resmi tanıtımı yapılan G30 koduna sahip yeni nesil BMW 5 Serisi‘nin M versiyonu olan BMW M550i xDrive Sedan’a ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Yenilenen tasarımıyla meraklılarını oldukça heyacanlandıran ve geçtiğimiz süreçte yetkililerinden gelen açıklamalarla dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip olacağı açıklanan M5’in, 0‘dan 100‘e erişme süresi için dile getirilen 4 saniyelik dğeer bir anda nabızların daha hızlı atmasına neden oldu.

BMW M760Li xDrive
2017 BMW M modellerinde V6, V8 ve V12 olmak üzere üç farklı silindir seçeneğine sahip benzinli ve dizel motorlar sunulacak. Bu motorların güç değerleri 340 beygirden başlarken maksimum 610 beygire kadar yükseliyor. Altı silindirden on iki silindire kadar olan bütün motorlar twinTurbo özelliğine sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. M modelleri arasında on iki silindirlik ünite sadece binek segmentin en büyüğü olan BMW M760Li xDrive modelinde sunulacağının altını çizelim. Yeni nesille daha ileri giden BMW M serisinin kullanıcılara bir de sorusu var: “Biz daha fazlasını sunduk. Peki siz daha fazlasını kontrol etmeye hazır mısınız?

VİDEO

YORUMLAR