reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes S-Serisi

Mercedes S-Serisi için beklentileri yanıltan resmi açıklama

Yeni jenerasyon Mercedes S-Serisi için geliştirme süreci devam ederken, geçtiğimiz yıl belirsizliğe sürülen V12 geleceği şimdilik olumlu yönde ilerliyor.

Uzun süredir markasının ürün gamındaki zirve noktalarından birisi olarak yoluna devam eden Mercedes S-Serisi için dönüşüm sinyalleri yaklaşık 1 yıldır veriliyor. Özellikle tamamen elektrikli olarak yerini alması gündemde olan EQS‘in gelişmeleriyle birlikte iyice merak konusu olan otomobille ilgili geçtiğimiz yıl kritik bir açıklama yapılmıştı. AMG departman başkanı tarafından yapılan açıklamada yeni jenerasyınla birlikte V12 motor seçeneğinin artık S-Serisi için masada olmayacağını dile getiren Tobias Moers aslında birçok otoriteyi şaşırtmamıştı. Bugün ise tüm bu beklentileri yanıltan bir haber dünya basınında kendisine yer buldu. Sürecin ilerleyişiyle ilgi açıklamalarda bulunan markanın çiçeği burbunda CEO’su Ola Kallenius, V12 seçeneğinin hala masada olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes S-Serisi on iki silindirle yola devam edecek

Guangzhou’da düzenlenen otomobil fuarı kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kallenius, halihazırda geliştirme sürecinde olan yeni S-Serisi’nde V12 makineyi kullanacaklarını çok net bir şekilde ifade ediyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Maynach GLS 600 modelinde bu seçeneğe veda etmelerine karşın S-Serisi için devam kararının alınması, genel resme baktığımızda farklı bir düşünce olarak algılanabilir. Şimdilik bu motorun ne gibi geliştirmelerle devamlılığının sağlanacağına dair açıklama yapmayan CEO ve ekibinin ilk işi ise emisyon regülasyonları olacacak. Şu sıralar kamuflajlı görselleriyle kameralara yakalanan yeni S-Serisi’nin önümüzdeki yıl içerisinde daha somut detaylarla karşımıza çıkmasını bekliyoruz. On iki silindirle birlikte altı silindir ve hibrit seçenekler devrede olacak.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQV