reklamı kapat

POPÜLER

2019 Mercedes CLA

Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleriyle 2019 Mercedes CLA [Video]

Resmi tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık 5 aylık zaman diliminin ardından 2019 Mercedes CLA, Türkiye pazarına giriş için hazır.

Yollara çıktığı 2013’ten günümüze 750.000 adedi aşkın CLA kompakt sınıftaki ilk 4 kapılı coupé olarak asfalt üzerinde fark yaratmayı başardı. Artık ikinci nesliyle yollarda olmaya başlayan bu dinamik isim, ocak ayı içerisinde gerçekleştirilen ilk tanıtım ının ardından nihayet Türkiye’deki kullanıcılarla buluşmak için hazır. Ülkemizde bir adet benzinli (CLA 200) ve bir adet de dizel (CLA 180 d) olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle gelen CLA, S-Serisi’nden gelen markanın en son teknolojik özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Lansmana özel fırsatlar kapsamında pazara giriş yapan Mercedes-Benz CLA’nın fiyatı 301.500 TL’den başlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Mercedes CLA hakkında bilinmesi gerekenler

Yeni Mercedes-Benz CLA önceki nesil ile kıyaslandığında önde 63 milimetre ve arkada 55 milimtre arttırılmış iz genişliği, alçaltılan ağırlık merkezi ve köşelere konumlandırılan tekerlekler, Mercedes-Benz’in yeni kompakt modeline son derece sportif sürüş dinamikleri barındırıyor. Bütün bunları sessiz çalışan tam bağımsız arka aks, standart olarak sunulan konforlu, hıza duyarlı direksiyon sistemi ve sıvı dolgulu ön mafsallar da dahil son derece gelişmiş bir yürüyen aksam tamamlıyor. Daha geniş çaplı stabilizatör yana yatma eğilimlerini azaltıyor. İsteğe bağlı olarak sürücüye konfor ile konfordan ödün vermeden sportif bir yapı sunan, sertliği seçilebilen süspansiyon sistemi devreye giriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknolojik destek konusu da yeni jenerasyonla birlikte önemli oranda ileriye taşınmış durumda. CLA ilk kez belirli durumlarda yarı otonom sürüş gerçekleştirebiliyor. Gelişmiş kamera ve radar sistemleri sayesinde sürüş istikametini 500 metreye kadar gözlemlenirken böylece isteğe bağlı olarak sunulan aktif takip yardımcısı, sürücüyü virajlar, kavşaklar veya otoyol katılım noktaları olmak üzere farklı sürüş koşullarında hızı otomatik olarak ayarlayarak sürücüyü destekleyebiliyor. Bunun dışında Aktif Acil Durum Fren Yardımcısı ve sezgisel olarak kendini hissettiren Aktif Şerit Değiştirme Yardımcısı gibi donanımlar da sunuluyor. Standart donanımlardan birisi olan aktif şerif yardımcısı 60 ile 200 km/s arasındaki sürüş hızlarında sürücünün kontrolsüz bir şekilde şerit dışına çıkmasını önlüyor.CLA’nın kaputunun altında sunulan seçeneklerin giriş seviyesinde A-Serisi’nden de bildiğimiz 1,3 litrelik benzinli ünite var. Bu motor 163 beygir güç ve 250 Nm torkla kullanıcılarına hizmet edecek. Dizel ayağında ise 1,5 litrelik makine ise 116 beygir güç ve 260 Nm tork üretiyor. Her iki versiyonda da 7 ileri otomatik şanzımanın kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

İlgili video

Mercedes CLA 35