reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-Benz CLA

Huzurlarınızda yeni Mercedes-Benz CLA ve sunduğu tüm yenilikler

Mercedes-Benz, CES Fuarı’nda otomobil tutkunlarına güzel bir sürpriz yaptı. Mercedes-Benz, merakla beklenen yeni CLA’yı görücüye çıkardı.

Dört kapılı kompakt Coupe ile tamamen yeni bir segment yaratan şirket, yeni CLA ile tüm dikkati üstüne çekiyor. Yeni CLA, ilk neslin temel tasarım karakteristiğini koruyarak bünyesinde barındırdığı MBUX İç Mekan Asistanı, artırılmış gerçekliğe sahip navigasyon sistemi, dolaylı komutları anlayan ses komut sistemi ve bireysel sağlık önerilerinde bulunan ENERGIZING COACH gibi yenilikçi teknolojilerle yerini aldığı neslin başarısını daha da ileriye taşıyor.

Yeni Mercedes-Benz CLA’nın önceki versiyondan daha uzun olduğunu belirtelim. Önceki versiyondan 48 mm daha uzun olan otomobilin 58 mm daha geniş olduğunu da söyleyelim. İç mekanda yapılan değişimle birlikte Mercedes-Benz CLA daha konforlu bir deneyim sunuyor. 16 ve 19 inç arasında değişen jant seçenekleriyle satın alınabilen otomobilin CES’te tanıtılan modeli 2 litre hacimli ve 224 beygir güç üreten bir motorla geliyor. 7 ileri otomatik şanzımanla gelen CLA 250 modeli haricinde CLA180, CLA 200, CLA 200d ve CLA 220d modellerinin de satışa sunulacağını belirtelim. İlerleyen aylarda 300 beygirlik AMG CLA35 ve 400 beygirlik AMG CLA45 modelleri de otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak. İç kısma bakıldığında 7 inçlik iki ekran karşımıza çıkıyor. 7 inç ekran haricinde 10,25 inçlik ekran da opsiyonel olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Mercedes-Benz CLA’nın satış fiyatı ne olacak?

Yeni Mercedes-Benz CLA bu yılın mayıs ayında piyasaya sunulacak. Yeni Mercedes-Benz CLA’nın yurt dışındaki başlangıç fiyatı ise 29 bin euro. Otomobilin Türkiye satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil.

İlginizi çekebilir

Merakla beklenen Mercedes-AMG A45, drift moduyla heyecanı artırıyor