reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter serisini aratmayan, kendi başına hareket edebilen satranç seti [Video]

Harry Potter ve Felsefe Taşı filmindeki kendi kendine hareket eden satranç seti ilginizi çektiyse, gerçek hayatta onlardan birine sahip olabilirsiniz. Hem de normal boyutlarda!

CES 2019’un en ilgi çekici ürünleri arasında Harry Potter serisinden fırlamış gibi görünen bir satranç seti yer alıyordu. Bir süredir satışta olan Square Off, marifetlerini göstermek için CES 2019’daki yerini almıştı. Söz konusu satranç seti uzaktan bakıldığında klasik herhangi bir setten pek de farklı görünmüyor. Ancak özellikleri onu eşsiz yapıyor. Temel olarak Kingdom ve Grand Kingdom isimli iki farklı alternatifi bulunan model, çevrim içi satranç deneyimini fiziksel bir “savaş alanında” gerçekleştiriyor. Piyonların kendi başlarına hareket edebildiği set, sizi çevrim içi diğer oyuncularla buluşturabildiği gibi, yapay zekaya karşı oynamak da mümkün oluyor. 20 farklı zorluk seviyesi bulunan set, uygulaması aracılığıyla kontrol edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Harry Potter serisinden fırlamış gibi

Tabii setle eski usül oyunlar da oynayabiliyorsunuz. Satranç seti sadece bu özellikten etkilenenler için değil aynı zamanda çeşitli fiziksel engelleri olan kullanıcılar için de tasarlanmış. Akıllı satranç tahtası telefona Bluetooth’la bağlanabiliyor. Tahtaya sahip olan kullanıcılarla çevrim içi oynayabileceğiniz gibi Square Off’un uygulamasını indirmiş kullanıcılarla da bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Setin Kingdom versiyonu yurt dışında 369 dolardan satışa sunuluyor. Grand Kingdom isimli daha büyük versiyonun fiyatı ise 445 dolar. Firma aynı zamanda CES 2019’da Chess.com‘la iş birliğine gittiğini de açıkladı. Bununla beraber 449 dolar fiyat etiketine sahip tamamen siyah Grand Kingdom versiyonu da duyuruldu. Chess.com iş birliği kapsamında setin ulaşılabilir çevrim içi oyuncu kitlesini de artırması bekleniyor.