reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Pro Android Pie EMUI 9.0

Türkiye’deki Huawei Mate 10 Pro kullanıcılarını sevindirecek güncelleme gelişmesi

Akıllı telefon dünyasının dev ismi Huawei, Türkiye’deki Mate 10 Pro kullanıcılarını sevindirecek bir bilgi paylaştı. Model için beklenen güncelleme sonunda dağıtıma çıktı.

Lenovo Advertisement

Geçtiğimiz hafta Avrupa‘da yaşayan P20 Pro, P20 ve Mate 10 Pro sahipleri için Android Pie temelli EMUI 9.0 dağıtıma çıkmıştı. Kısa süre içerisinde herkese geleceği belirtilen güncelleme, Huawei Mate 10 Pro sahipleri için Türkiye’de gönderilmeye başlandı. Güncel Android sürümünün ve detaylarına aşağıda yer verdiğimiz arayüzün getirdiği yenilikleri ve fazlasını kazanan telefon, deneyenlerin söylendiği kadarıyla çok daha iyi hale gelmiş durumda. Güncel modellerini Pie ile karşımıza çıkaran firma, gördüğünüz üzere güncelleme konusunda ciddi çalışmalar yürütüyor. Firmanın geriye dönük desteği büyük bir ürün gamını kapsıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 10 Pro için çıkan Android Pie temelli EMUI 9.0 şu yeniliklere sahip;

Firmanın açıklamasına göre EMUI 9.0 sezgisel bir arayüz ve zengin özelliklerle desteklenen üstün bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Henüz beta aşamasında olan sürüm, Mate 20 serisiyle ek özelliklere kavuşacak deniyor. Biliyorsunuz firmadan ekim ayında Mate 20 ile Mate 20 Pro modelleri geliyor. Mate 20 Lite modeli ise hali hazırda tanıtıldı ve ön sipariş üzerinden satılıyor. Baktığımız zaman EMUI 9.0, önceki modellerden yüzde 12,9 daha hızlı uygulama başlatabiliyor. Örneğin, EMUI 9.0 Instagram üzerinde yüzde 12 daha hızlı bir şekilde paylaşım yaparken, Spotify üzerinde yüzde 11 daha hızlı çalışıyor. Kısa süre önce duyurulan dünyanın ilk 7 nm mobil işlemci Kirin 980‘in yüksek performansını birleştiren arayüz, Mate 20 Serisi için benzersiz bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Firmanın Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chenglu, yeni arayüz hakkında şunları söylüyor: “Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor. Her bir değişiklik, ayarlar menüsünün birleştirilmesinden, performansın optimize edilmesine, yeni dijital refah ve üretkenlik özelliklerine kadar, yeni sürümün mükemmel ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlamak için yapıldı.”

Yeni arayüz performans konusunda da iddialı. Çünkü sürüm daha da fazla oyun ve grafik performansı sunan yenilikçi grafik işleme hızlandırma teknolojisi GPU Turbo 2.0 ile birlikte geliyor. Büyük yankı uyandıran teknolojinin en son versiyonu, yoğun iş yüklerini akıllıca optimize edebiliyor ve cihazlarda güç tüketimini azaltırken talep üzerine performans artışı verebiliyor. Oyunun yanı sıra GPU Turbo 2.0,dokunmatik ekran yanıtı, ağ bağlantısı, kesintisiz oyun modu gibi diğer alanlar da yeni arayüzde fark yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Mate 20 ailesi için hazırlanan resmi video