reklamı kapat

POPÜLER

Wacom Cintiq 16

Cintiq ailesinin uygun fiyatlı yeni üyesi: Wacom Cintiq 16

Wacom, Cintiq ailesinin uygun fiyatlı yeni üyesi Cintiq 16’yı tanıttı. Yeni çizim tableti üst segment tabletteki yetenekleri uygun fiyata sunuyor.

Tasarımcıların beklentileri doğrultusunda geliştirilen tablet Full HD çözünürlüğünde ve 15,6 inç ekran boyutunda. 8.192 basınç hassasiyeti sunan Wacom Pro Pen 2 ile birlikte gelen tablet, kullanıcılara doğal çizim deneyimi vadediyor.

Çizim yapmayı seven kullanıcılara yönelik geliştirilen tableti pro modelinden ayıran özellik ise ekran çözünürlüğü ve renk doğruluğu. Wacom Cintiq 16 modeli 2K ekrana sahipken, Wacom Cintiq Pro 16 ise 4K ekran çözünürlüğüne sahip. Cintiq 16’da yüzde 72 NTSC renk gamı bulunurken Cintiq Pro 16, yüzde 90’lık Adobe RGB renk gamı yer alıyor. Cintiq Pro, animasyonla çalışan veya basılacak işler üreten sanatçılar için gerekli olabilir, ancak renk doğruluğu ile ilgilenmiyorsanız, Cintiq 16 oldukça iyi bir alternatiftir.

Wacom Cintiq 16, PC’ye veya Mac’e takılabilen HDMI ve USB bağlantılı 3’ü 1 arada kablo ile birlikte geliyor. Çizim tabletinde özelleştirilebilir herhangi bir ExpressKey tuşu veya dokunma desteği bulunmuyor., bu nedenle klavye kısayollarını kullanmanız veya 17 programlanabilir düğmeyle gelen ayrı bir 100 dolar ExpressKey Remote satın almanız gerekiyor.

Wacom Cintiq 16’nın yurt dışı fiyatı ne kadar?

Wacom Cintiq 16’nın yurt dışı fiyatı ise 649 dolar. Çizim tabletinin Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.

İlginizi çekebilir
Wacom’dan uygun fiyatlı çizim tableti