reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro, P20 ve Mate 10 Pro için Android Pie temelli EMUI 9.0 müjdesi

Huawei P20 Pro, P20 ve Mate 10 Pro için Android Pie temelli EMUI 9.0 müjdesi

Akıllı telefon dünyasının yükselen ismi Huawei, “P20 Pro, P20 ve Mate 10 Pro” modelleri için Android Pie temelli EMUI 9.0 müjdesi verdi. İşte konu hakkında paylaşılan detaylar;

Ortaya çıktığı kadarıyla Avrupa‘da yaşayan Huawei P20 Pro, P20 ve Mate 10 Pro sahipleri için Android Pie temelli EMUI 9.0 (Kararlı tam sürüm beta değil) dağıtıma çıktı. Kısa süre içerisinde herkese geleceği belirtilen güncelleme, telefonları en güncel Android yapısına geçiriyor. Yeni işletim sisteminin ve detaylarına aşağıda yer verdiğimiz arayüzün getirdiği yenilikleri ve fazlasını kazanan akıllı telefonlar, çok daha iyi hale gelmiş durumda bulunuyor. Özellikle 2018’in en iyi modellerinden olan P20 Pro, kullanıcıları yazılım desteğiyle de memnun etmeye devam ediyor. Güncel modelleri Pie ile gelen firma, gelecek modelleri güncelleme için de çalışmalarına devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Pie temelli EMUI 9.0 şunları sunuyor

EMUI 9.0 sezgisel bir arayüz ve zengin özelliklerle desteklenen üstün bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Henüz beta aşamasında olan sürüm, Mate 20 serisiyle ek özelliklere kavuşacak deniyor. Biliyorsunuz firmadan ekim ayında Mate 20 ile Mate 20 Pro modelleri geliyor. Mate 20 Lite modeli ise hali hazırda tanıtıldı ve ön sipariş üzerinden satılıyor. Baktığımız zaman EMUI 9.0, önceki modellerden yüzde 12,9 daha hızlı uygulama başlatabiliyor. Örneğin, EMUI 9.0 Instagram üzerinde yüzde 12 daha hızlı bir şekilde paylaşım yaparken, Spotify üzerinde yüzde 11 daha hızlı çalışıyor. Kısa süre önce duyurulan dünyanın ilk 7 nm mobil işlemci Kirin 980‘in yüksek performansını birleştiren arayüz, Mate 20 Serisi için benzersiz bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Firmanın Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chenglu, yeni arayüz hakkında şunları söylüyor: “Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor. Her bir değişiklik, ayarlar menüsünün birleştirilmesinden, performansın optimize edilmesine, yeni dijital refah ve üretkenlik özelliklerine kadar, yeni sürümün mükemmel ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlamak için yapıldı.”

Yeni arayüz performans konusunda da iddialı. Çünkü sürüm daha da fazla oyun ve grafik performansı sunan yenilikçi grafik işleme hızlandırma teknolojisi GPU Turbo 2.0 ile birlikte geliyor. Büyük yankı uyandıran teknolojinin en son versiyonu, yoğun iş yüklerini akıllıca optimize edebiliyor ve cihazlarda güç tüketimini azaltırken talep üzerine performans artışı verebiliyor. Oyunun yanı sıra GPU Turbo 2.0,dokunmatik ekran yanıtı, ağ bağlantısı, kesintisiz oyun modu gibi diğer alanlar da yeni arayüzde fark yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

10 GB RAM’e sahip en yeni akıllı telefon