reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli motosiklet dünyasında cafe racer esintisi devam ediyor; Smart Classic

Amerika pazarındaki cafe racer esintisinin en yeni üyesi olan Smart Classic, elektrikli motosiklet furyasının sevilen isimlerinden olacak.

Son dönemlerde karşımıza çıkan elektrikli motosiklet modellerinde 50’li ve 60’lı yılların cafe racer genlerini çok daha sık görmeye başladık. Premium felsefe ile yola çıkan markaların dahi en az bir modelle karşımıza çıktığı bu sınıfta Amerika merkezli girişimlerin pastanın en büyük payını oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu girişimler arasına adını yazdıran yeni isimlerden birisi olan Fly Free Smart, ilk modeli Smart Classic ile vintage motosiklet meraklılarının ilgisini çekmek konusunda hiç zorlanmayacak. Smart Desert modelinin ardından ikinci model olarak karşımıza çıkan Classic, 50’li yılların genetiklerinden izler barındırıyor. Teknik özellik kısmı ise şehir içi kullanımı için yeterli seviyede.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlar

Smart Classic’te, diğer örneklerde gördüğümüz gibi merkezde konumlandırılmak üzere bir adet elektrik motoruna yer veren marka, bu üniteden 4 beygirlik güç elde ediyor. Maksimumda 80 km/s hıza kadar erişebilen motosikletin batarya kısmında ise aynı anda iki parçayı kullanmak mümkün. Tek batarya paketiyle 80 kilometre yol kat edebilen Classic, ikinci ünitenin devreye girmesiyle birlikte 160 kilometre gibi gayet başarılı bir menzile erişebiliyor. LG tarafından üretilen batarya hücrelerinin 700 dolumdan sonra yüzde 70‘lik performans seviyesine gerilediği de, alıcıların dikkat etmesi gereken veriler arasında. Anahtarsız çalıştırma, LED sürücü ekranı ve USB girişi gibi işlevsel donanımları barındıran Smart Classic, Amerika’da 6.400 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.

İlginizi çekebilir

Vintage Electric elektrikli bisiklet