reklamı kapat

POPÜLER

Famel E-FX elektrikli motosiklet

70’lerin çizgisini geleceğe taşıyan elektrikli motosiklet: Famel E-FX

Elektrikli motosiklet dünyasına retro bir model daha eklendi. Bu sefer 70’lerin çizgisini geleceğe taşıyan Famel E-FX karşımızda.

Yeniden doğan Portekiz merkezli ünlü motosiklet üreticisi Famel, 1970’lerde çıkan XF-17 motosikletinin tasarım çizgisini E-FX modeliyle gerçek anlamda geleceğe taşıyor. Firmanın en çok satan motosikleti olduğu söylenen XF-17’nin yenisi, retro çizgide bizce oldukça güzel görünüyor. Özellikle kırmızı ile siyah uyumunu beğendimiz “cafe racer” kategorisindeki motosiklet, teknik olarak bakarsak arka jantın ortasında 5.000W gücünde bir elektrik motoru taşıyor.

Bu motor ile 70 km/s hıza çıkabilen Famel E-FX elektrikli motosiklet, kullanıma da bağlı olarak 2.88 kWh pil paketiyle 80 km kadar menzil getiriyor. Sadece tek kişilik tasarlanan motosiklet, pilini normal prizler üzerinden 4 saat gibi bir sürede doldurabiliyor. Model gündelik kullanım için oldukça dikkat çekici görünürken, motosiklet için firmanın hazırladığı tanıtım videosu ise sayfanın en üstünde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Famel E-FX elektrikli motosiklet uygun fiyatlı

Motosikletin üretime alındığı ancak teslimatların 2022’de yapılacağı aktarılıyor. Elektrikli motosiklet için açıklanan fiyat etiketi ise 4.100 euro seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat Famel E-FX için fazlasıyla uygun görünüyor. Çünkü pazarda bundan çok daha pahalıya satışı yapılan birçok elektrikli bisiklet modeli bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın çok yüksek hıza çıkabilen yarış drone modeli