reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet: Lambretta Elettra

Retro çizgiyi geleceğe taşıyan elektrikli motosiklet: Lambretta Elettra

Retro çizgiyi geleceğe taşıyan elektrikli motosiklet modeli Lambretta Elettra görücüye çıkarıldı. Pazara şık bir üye daha dahil oluyor.

Sektörün köklü markalarından Lambretta tarafından hazırlanan elektrikli motosiklet modeli Elettra, retro tasarım çizgisini geleceğe taşımayı başaran seçeneklerden oldu. EICMA 2023 Milan Motorcycle Show kapsamında canlı olarak da sergilenen motosiklet, açıklamaya göre önümüzdeki dönemde üretime alınacak yani bilgisayar ortamında ya da bir konsept olarak kalmayacak. Gücünü 11 kW (15 beygir) seviyesinde bir elektrik motorundan alan motosiklet, spesifik olarak şehir içi kullanıma odaklanıyor ancak 110 km/s maksimum hız ile şehir dışı kullanımlar da uygun bir seçenek oluyor. 4.6 kWh lityum-iyon batarya üzerine kurulan model, şimdilik ne kadarlık bir menzil sunacak açıklanmıyor. Bu konuda aşırı iddialı olması beklenmeyen motosiklet, normal ev hattı üstünden 5 saat 30 dakikada tamamen şarj edilebilecek. Hızlı şarja uygun hatlarda ise bu sürenin yüzde 80 doluluk için 35 dakikaya kadar düşeceği aktarılıyor. Tek kişilik tasarlanan ve şık LED aydınlatma sistemlerine yer verilen Lambretta Elettra, yukarıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere hidrolik desteğiyle komple kalkan bir arka kısma sahip. Bu sayede motosikletin kilit mekanik parçalarına bakım ve tamir için erişim kolaylaşıyor, motosiklet için fiyat gibi detayların ise daha sonra paylaşılacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lambretta Elettra elektrikli motosiklet modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X