reklamı kapat

POPÜLER

Motosiklet kültürüyle otomobili bir araya getiren anlamlı proje; DS3 Cafe Racer

Motosiklet dünyasının en keyifli karakterlerinden birisi, DS3 Cafe Racer projesiyle kültürünü dört tekerleğe taşıyor.

İki tekerlekli dünyaya 60’lı yıllardan itibaren girmeye başlayan ve günümüzde popülaritesi devam eden Cafe Racer, retro tasarım diline aşık olmuş hemen herkesin radarına en az bir kere girmiştir. Daha çok kısa mesafe yolculukları için uygun olsa da, görüntü itibarıyla motosiklete ilgi duymayanları bile kendisine çekmeyi başaran bu kültür 50 yılı geride bırakırken DS bunu çok keyifli bir projeyle otomobil dünyasına aktarıyor. DS3 Cafe Racer adını verdiği sınırlı üretim model projesiyle meraklılarının karşısına çıkan markanın, satışları sadece İngiltere’de gerçekleştireceğini üzülerek ilk adımda belirtmek gerekiyor. Üç farklı kombinasyonla sipariş edilebilen bu özel versiyonun fiyatı 21.305 sterlinden başlıyor.

“Cafe” ruhu

Versiyonu özel kılan detaylardan bahsetmeden evvel motor seçeneklerini hızlıca paylaşalım. 110 ile 130 PS arasında değişen iki farklı güç seçeneğiyle satın alınabilen DS3 Cafe Racer’da vites seçeneği ise 6 ileri manuel ve aynı değerde otomatik olarak değişim gösteriyor. 1,2 litrelik bu motor dışında bu versiyonun pek çok noktasında motosiklet kültürünün izleri karşımıza çıkıyor. DS, aracın logosuna bile özenerek özel tasarımını aktarıyor ki bu detaycıların gözünden asla kaçmayacak gibi. Gövde renginden farklı olan tavanda kullandığı tasarımı aracın pek çok yerine yansıtan marka, 17 inç’lik jant seti ve parlak siyah kaplamalarla dış bölümü güçlendiriyor.

İçerisinde retro tasarımın ruhunu yansıtan krem renk bir konsol ile bizleri karşılayan araçta Nappa deri döşemeler ve alüminyum pedallar kendini hissettiren detaylar arasında. Aracın standart donanımları arasındaysa xenon far grubu, geri görüş kamerası, 7 inç’lik multimedya ekran ve diğer tüm modellerde gördüğümüz elektronik asistan destekleri yer alıyor. Toplamda 120 adet üretilecek olan bu özel versiyonun kısa sürede tükenmesi bekleniyor.