reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park
Apple Park

Apple’dan “yeni kansere” karşı toplu çözüm

Apple‘ın yeni genel merkezi Apple Park, uzun süredir aktif olarak kullanılıyor. Şirketin bazı sorunlarına rağmen en iyi çalışma ortamını sunduğu genel merkez, bugün önemli bir detayla daha gündeme geldi.

Apple Park, hatırlarsınız geçtiğimiz ay ilginç bir sorunla gündeme gelmişti. Bu sorun çok büyük camlara sahip merkezdeki çalışanların bu camlara çarpmasıyla kendisini gösteriyordu. Bunun sonucunda birçok yaralanan çalışan olduğu söylenirken, şirketin bunu önlemek adına merkeze özel etiketler yapıştırdığı da ortaya çıkmıştı. Apple Park’ı bugün gündeme getiren konu ise çalışanların masaları. CEO Tim Cook‘tan gelen bilgiye göre genel merkez içerisindeki her çalışanın ayakta bilgisayar kullanmaya imkan tanıyan masası bulunuyor. Oturmayı Apple Watch’ın lansmanında “yeni kanser” olarak nitelendiren Cook, bunu yeni genel merkezde çözmüş gibi görünüyor. Çalışanlar Apple Watch‘larından gelen bildirimler ışığında ayakta, yoruldukları zaman ise standart olarak oturarak çalışabiliyor. Bilgisayar başında çok zaman geçiren herkese önerilen bu ayakta çalışma masaları, motorlu olarak da alınabiliyor. Bunlar pahalı olsa da çok büyük konfor getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Park

Apple Park dünyanın en iyilerinden

2,8 milyon metrekarelik bir alana kurulan uzay aracı tasarımlı merkez, bünyesinde 100 bin metrekarelik bir spor salonu barındırıyor. Çatısına yerleştirilen güneş enerjisi panelleri ile harcayacağı elektriğin çok büyük bir bölümünü kendisi üreten ve 12 bin çalışana ev sahipliği yapan merkez, aynı zamanda geniş camlarıyla da güneş ışıklarından maksimum oranda yararlanılmasına imkan tanıyor. 7 milyar dolarlık bir maliyet çıkartan merkez, dediğimiz gibi dünyanın en iyi çalışma ortamlarından birisini sunuyor.

İlgili Video

Şirketin önemli bir amacın arkasında yer alan en yeni telefonları