reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park
Apple Park

Milyar dolarlık Apple Park’ta garip bir sorun yaşanıyor

17 Şubat 2018

Apple‘ın Steve Jobs zamanında tasarlanan yeni merkezi Apple Park, biliyorsunuz artık aktif olarak kullanılıyor. Ancak bu milyar dolarlık merkez içerisinde gerçekten garip bir sorun yaşanıyor.

Apple Park, yeni nesil tasarım anlayışları doğrultusunda hazırlanmış fütüristik bir merkez. İçerisinde sadelik ve modernliğin bir araya geldiği alan, çalışanlarına ciddi bir sıkıntı yaşatıyor. Apple’ın yorum yapmaktan kaçındığı söylentilere göre şirket içerisindeki camlar çalışanların dikkatinden kaçıyor. Çok büyük camların kullanıldığı merkezdeki çalışanlar söylendiği kadarıyla sürekli olarak bu camlara çarpıyor. Gündelik hayatta da sık sık yaşanabilen bu durum, Park içerisinde ciddi bir sorun olmuş gibi görünüyor. Bazı çalışanların camların yerini belirlemek için etiketler yapıştırdığı dahi söyleniyor. Ancak şirketin bunları estetiği bozduğu için kaldırdığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu yüzden kendi çıkartmalarını hazırladığı belirtilen şirket, benzer önlemleri fiziksel mağazalarında da uyguluyor. Şimdiye kadar birçok benzer olayın yaşandığı merkez, dikkati dağılanları ya da iPhone’una odaklanarak yürüyenleri acı şekilde selamlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Park, şirketin gelecek merkezi

2,8 milyon metrekarelik bir alana kurulan uzay aracı tasarımlı merkez, bünyesinde 100 bin metrekarelik bir spor salonu barındırıyor. Çatısına yerleştirilen güneş enerjisi panelleri ile harcayacağı elektriğin çok büyük bir bölümünü kendisi üreten ve 12 bin çalışana ev sahipliği yapan merkez, aynı zamanda geniş camlarıyla da güneş ışıklarından maksimum oranda yararlanılmasına imkan tanıyor. 7 milyar dolarlık bir maliyet çıkartan merkez, dünyanın en iyi çalışma ortamlarından birisini sunuyor. Tabi ki büyük camlara dikkat edildiği sürece…

İlginizi çekebilir