reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park iPhone X

Apple Park’ın “çalışanları yaralayan” sorunu orijinal iPhone X reklamında bulundu [Video]

Apple‘ın yeni genel merkezi Apple Park, artık aktif olarak kullanılıyor. Ancak geçtiğimiz ay içerisinde ortaya çıktığı üzere bu milyar dolarlık merkez içerisinde garip bir sorun yaşanıyor. İşte bu soruna da orijinal iPhone X reklamında yer verildiği belirtiliyor. Yeni bulunan bu detay gerçekten güldürüyor

Apple Park, daha önce söylediğimiz üzere oldukça sade görünen fütüristik bir merkez. İçerisinde sadelik ve modernliğin bir araya geldiği Park, çalışanlarına ciddi bir sıkıntı yaşatıyor. Çok büyük camların kullanıldığı merkezdeki çalışanlar söylendiği kadarıyla sürekli olarak bu camlara çarpıyor. Bunun sonucunda birçok yaralanan çalışan olduğu söylenirken, şirketin bunu önlemek adına merkeze özel etiketler yapıştırdığı da duyuluyor. Bu ilginç sorun ise ilginç bir şekilde iPhone X için yayımlanan ilk reklamda yer alıyor. Aşağıda izleyebileceğiniz reklamda iPhone X‘un en sağlam cama sahip telefon olduğu yüzünü cama vuran bir kişiyle gösteriliyor. İşte Apple Park içerisinde de tam bu durumun yaşandığı belirtiliyor. Dikkatli kullanıcılar sayesinde gerçekten çok ilginç bir tesadüf bulunmuş görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Park dünyanın en tehlikeli genel merkezlerinden!

2,8 milyon metrekarelik bir alana kurulan uzay aracı tasarımlı merkez, bünyesinde 100 bin metrekarelik bir spor salonu barındırıyor. Çatısına yerleştirilen güneş enerjisi panelleri ile harcayacağı elektriğin çok büyük bir bölümünü kendisi üreten ve 12 bin çalışana ev sahipliği yapan merkez, aynı zamanda geniş camlarıyla da güneş ışıklarından maksimum oranda yararlanılmasına imkan tanıyor. 7 milyar dolarlık bir maliyet çıkartan merkez, dünyanın en iyi çalışma ortamlarından birisini sunuyor. Ancak mutlaka camlara dikkat etmek gerekiyor.