reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’tan “parmak rahatlığı sağlayan” yeni özellik

Her geçen gün yeni bir özellikle işimizi kolaylaştıran WhatsApp bu sefer de parmaklarımıza rahat nefes aldıracak gibi görünüyor. Uygulamanın Android beta versiyonuna bakılırsa bekleyişimiz pek uzun sürmeyecek.

Mesaj silme özelliği, para transferi ve görüntülü görüşme derken WhatsApp kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Her güncellemeyle birlikte yeni bir özelliğin kullanıma sunulacağı anlaşılıyor. Bu sefer de sesli mesaj göndermeyi sevenlerin mutlu olacağı bir yenilik yolda gibi görünüyor.

Sesli mesaj göndermek kolaylaşıyor

Bildiğiniz gibi WhatsApp‘ta mesajlarınızı ister yazarak, isterseniz sesli olarak iletmeniz mümkün. Bu ses klipleri daha sonra istediğiniz zaman dinlenebiliyor. Özellikle elleriniz meşgulken veya yazı yazmaya üşenirken fazlasıyla kolaylık sağlıyor. Fakat sesli mesaj göndermek için mikrofon ifadesine devamlı olarak basmak gerekiyor. Uzun bir şey anlatırken veya art arda sesli mesaj gönderirken parmakları yoran bu özellik güncellemeyle birlikte gelişecek. Sesli mesajlar için “eller serbest” özelliği gelecek. Özetle ses kaydına başlamak için mikrofona basmak yeterli olacak. Ardından konuşmanız bitince tekrar basıp mesajınızı karşı tarafa iletebileceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’ın 2.18.71. versiyonunda yer alan bu pratik özellik test ediliyor. Güncellemenin ne zaman tüm kullanıcılar için paylaşılacağı ise henüz belli değil.