reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi’nin geleceğini değiştirecek açıklama

Çin’in fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlarıyla tanınan ismi Xiaomi, sonunda milyonlarca kişinin beklediği bir adımı atıyor.

Uzun zamandır Amerika Birleşik Devletleri‘nde satış yapması talep edilen Xiaomi, son açıklamaya göre bu konuda somut bir adıma hazırlanıyor. Başkan Lei Jun, şirketin 2018 sonunda ya da 2019 başında Amerika Birleşik Devletleri pazarına gireceğini söylüyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından birisine girmek için geç kalan şirket, en azından artık resmi bir tarih veriyor. Bu gelişme orada yaşayanlar için oldukça güzel görünürken, biliyorsunuz şirket son dönemde kendi satış mağazalarını da kuruyor. Bunu Amerika Birleşik Devletleri’nde devam ettirmesi beklenen Xiaomi, aslında zorlu da bir mücadeleye hazırlanıyor. Son dönemde ülkenin resmi istihbarat kurumları ZTE ve Huawei gibi diğer Çin merkezli firmaları oldukça zorluyor. Bu firmalardan çıkan akıllı telefonların bilgi sızdırdığını iddia eden FBI, CIA ve NSA, bunların arkasını henüz dolduramıyor. Ancak yine de benzer iddiaların Xiaomi için de yapılacağı belirtiliyor. Bu devlet kurumları hatta ZTE ve Huawei’nin engellenmesini dahi istiyor. Yani bu pazar rekabetten çok “yasal” konularda zorlayıcı bir konumda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi’nin geleceği oldukça parlak

Yapılan son araştırmalara göre şirket 2017 akıllı telefon pazarının beşinci sırasında bulunuyor. Market değerini ve satışlarını her çeyrek artıran şirket, biliyorsunuz teknolojinin diğer alanlarında da aktif olarak yer alıyor.