reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi’nin akıllı telefonlar için büyük 2018 hedefi

Çin’in fiyat performans ürünü akıllı telefonlarıyla öne çıkan ismi Xiaomi, kendisine 2018 için büyük bir hedef koymuş görünüyor. Bu hedef ulaşabilecek gücü olan firma, sektörde artık herkesin merak ettiği firmalar arasında yer alıyor.

Özellikle Çin pazarında öne çıkan ancak global alanda da çok büyüyen Xiaomi, 2018 sonuna kadar tam 100 milyon akıllı telefon sevk etmek istiyor. 2018’in ilk çeyreğinde her ay 10 milyondan fazla sevkiyat yaptığı belirtilen firma, bu ivme bozulmaz ise 100 milyona rahatlıkla ulaşabilir deniyor. Hatta 2018 Aralık ayında 120 – 150 milyon seviyesini de görebileceği söylenen firma, geçtiğimiz yılı ise 90 milyon ile kapatmıştı. Ayrıca Xiaomi‘nin önemli rakiplerinden Huawei hakkında da yeni bir bilgi bulunuyor. 2017’yi 150 milyon akıllı telefon sevkiyatıyla kapatan firma, 2018’de tam 200 milyonu hedefliyor deniyor. Yani genel olarak Çin merkezli üreticiler hedeflerini büyük oranda yükseltiyor. Bu da diğer rakipler için hiç ama hiç iyi görünmüyor. Çünkü daha fazla üretim daha uygun fiyatlar olarak geri dönüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi son yılların en hızlı yükselişini yaptı

Şirket biliyorsunuz 2018 sonunda ya da 2019 başında Amerika Birleşik Devletleri‘nde de satış yapmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır gelmesi talep edilen firma, bu alana girmesi halinde daha da büyüyecek gibi görünüyor. Özellikle daha sonra ayrılan Hugo Barra‘nın etkisiyle girdiği her alanda öne çıkmayı bilen firma, geleceğine yönelik yatırımlara da devam ediyor. Binlerce patentin sahibi olan ve bunu büyütmeye devam eden şirket, birçok önemli ismi sektörden silecek hızda ilerliyor.

İlgili Video

Şirketin son harikası Mi Mix 2S