reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi, telefon pazarındaki büyük gelecek hedefini açıkladı

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, bu konuda gelecek hedefini hazırladı. Firma liderliğe gözünü dikmiş durumda.

Lu Weibing tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi firmasının akıllı telefon pazarındaki hedefi, Apple ve Samsung gibi dev rakiplerini geçerek dünyanın bir numarası olmak. Firma üç yıl içerisinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı hedefliyor.

Xiaomi’nin ürün gamında elbette sadece telefonlar yer almıyor. Birçok alanda son kullanıcıya yönelik çözümleri olan teknoloji devi, aktif olarak bir elektrikli otomobil üzerinde de çalışıyor.

Geçtiğimiz hafta bu konuda konuşan Xiaomi CEO’u Lei Jun, elektrikli otomobil projesinin direkt olarak başında yer alıyor ve ilk aracın 2024’ün ilk yarısında seri üretime alınacağını aktarıyor.

Xiaomi’nin ürün gamında artık detaylarına burada yer verdiğimiz bir robot köpek dahi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Çin’deki mağaza sayısını 10.000’e ulaştırdı

Bugün bu konuda bir açıklama yapan firma, 30 Ekim’de Çin’in Shenzen eyaletinde bulunan Guangdong şehrinde açılan yeni mağazayla önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Firmanın Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, Twitter’da paylaştığı bir gönderiyle Xiaomi’nin 10.000’inci mağazasının açılışını kutladı. Xiaomi Group Ortağı ve Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Çin Bölgesi Başkanı, Uluslararası Departman Başkanı ve Redmi markasının Genel Müdürü Lu Weibing ise şunları söyledi:

“10.000’inci Xiaomi mağazasının açılması, Xiaomi’nin yeni perakende işinde dönüm noktası niteliğinde büyük bir aşama kaydetmesinin çok önemli bir göstergesi oldu. Her bir Xiaomi hayranının evine yakın bir Xiaomi mağazası olmasını ve herkesin en mükemmel Xiaomi ürünlerini makul bir şekilde satın almasını ve deneyimlemesini sağlamak bizim en büyük vizyonumuz. Ne olursa olsun Xiaomi’nin perakende satış alanındaki vizyonunun her zaman aynı kalacak.”

Xiaomi’nin Çin’deki toplam mağaza hedefi 30.000 seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem