reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi SIM kart

Xiaomi’den faydalı görünen SIM kart çalışması

Akıllı telefon tarafının en önemli isimlerinden birisi haline gelen Xiaomi, gelecek modellerinde kullanabileceği önemli bir çalışma içerisinde.

Xiaomi, dünyanın en büyük dört akıllı telefon firmasından birisi konumunda. Bu başarısının büyük bölümünü düşük fiyatlarına borçlu olan şirket, buna karşın arge tarafına da büyük önem veriyor. İşte bu konuda şirketin üzerinde çalıştığı yeni teknoloji ise yeni nesil bir SIM kart. Biliyorsunuz e-SIM teknolojisi geliyor ancak genel olarak halen yıllardır hayatımızda yer alan standart SIM kartlar kullanıyor. Xiaomi işte bu yapıya önemli bir dokunuş planlıyor. Alınan patentlere göre firma aynı zamanda veri depolama özellikli bir SIM kart geliştiriyor. Yani SIM ile microSD kartı bir araya getirecek teknoloji devi, bu yeni donanımı özellikle 5G altyapısına özelleştiriyor deniyor. Bu konuda bir ilke imza atamayacak ve süreci sadece kendisine özel bırakacak denilen firma, cihazlara yer kaplayan ayrı bir microSD yuvası koyma ihtiyacını bitirecek gibi görünüyor. Ayrıca bu SIM kart ile cihaz değiştirmenin de çok kolay olacağı söyleniyor. Çünkü tüm gerekli veriler ve kapasiteye bağlı örneğin tüm fotoğraf ve videoların SIM kart içinde depolanabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi imzalı bu SIM kart çalışması güzel görünüyor

Peki e-SIM konusunda Türkiye tam olarak neler yapıyor? BTK’nın Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi Açılış Töreni’nde konuşan Ömer Fatih Sayan, teknolojideki gecikmeye neden olarak altyapıyı yerli teknolojilerle gerçekleştirmek istenmesinin olduğu açıklıyor ve bu teknolojiyi kendi imkanlarıyla hayata geçiren dört ülkeden birinin Türkiye olacağını söylüyor. Ancak bu müjdeli haber teknolojinin hemen hayata geçeceği anlamına gelmiyor. Çünkü henüz net bir tarih verilmiyor. Fakat 2020 bitmeden Türkiye’nin e-SIM’le tanışacağı aktarılıyor. Bu da gelecek cihazlar için güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor hiç merak ettiniz mi? İşte cevabı;