reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K30 Pro

Bütçe dostu Redmi K30 Pro için resmileşen işlemci detayı

Merak uyandıran amiral gemisi Redmi K30 Pro, bünyesinde kullanılacak işlemci konusunda firma tarafından resmen netleştirildi.

Yukarıdaki tasarıma sahip olan Redmi K30 4G ve Redmi K30 5G ile gelmeyerek şaşkınlık yaratan Redmi K30 Pro, hatırlarsınız en son hızlı şarj konusunda gündeme gelmişti. Telefon resmi kayıtlara göre 33W hızlı şarj desteğiyle yolda bulunuyor. Bu rakam modelin “bütçe dostu” yapısı göz önüne alındığı zaman kabul edilebilir seviyede yer alırken, firma kısa süre önce modelde Snapdragon 865 işlemci yer alacağını netleştirdi. Söylendiği kadarıyla Xiaomi Mi 10 modelinden daha ucuza satılacak denilen akıllı telefon, bu açıdan bazı kalemlerde kırpılacak gibi görünüyor. Burada kamera ya da soğutma konusunda fedakarlık yapılabileceği beklentiler arasında. Amiral gemisi telefonun Türkiye dahil global pazara Xiaomi Mi 10T Pro olarak geleceği tahmin ediliyor. Ancak henüz Redmi K30 üstünden bir Xiaomi Mi 10T adımı atılmış değil. Bu açıdan meraklı bekleyiş sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K30 Pro için başka neler biliyoruz?

En az 8 GB RAM ile yolda olan amiral gemisi, arkasında söylendiği kadarıyla dörtlü kamera taşıyor. Bu kurulumun merkezinde 64 megapiksel Sony IMX686 kamera yer alıyor ve tam olarak “64 megapiksel + 2 megapiksel + 5 megapiksel + 8 megapiksel” kurulumu bizleri bekliyor. Model sağlam bir kaynağa göreyse 4.700 mAh pil üstüne kuruluyor.

İlginizi Çekebilir

120 Hz ekranlı telefonlar 2020’de yaygınlaşıyor