reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Flip katlanabilir telefon

Samsung’a yeni telefonunu etkileyen corona virüsü sıkıntısı

Pazarda çok ses getiren dikey katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Z Flip için kötü bir haber geldi. Corona virüsü üretimi vurdu.

Samsung’un ilk jenerasyon Fold sonrasında tanıttığı ikinci katlanabilir telefon modeli olan Samsung Galaxy Z Flip, en son Türkiye’da aldığı 1.000 TL zam ile gündeme gelmişti. Şu an Türkiye’de tam 14.449 TL‘ye satılan telefon, ortaya çıktığı kadarıyla Güney Kore Gumi City’de yer alan fabrikada üretiliyor. İşte bu fabrika corona virüsü kapatıldı. Söylendiği kadarıyla başkent Seul’e 200 km uzaklıktaki fabrikada çalışan bazı işçilerde corona virüsüne rastlandı. İşte bu yüzden firmanın fabrikayı 24 Şubat tarihine kadar kapattığı açıklandı. Bu süreçte virüsün yayılmaması için gerekli önlemleri alacak firma, söylendiği kadarıyla ürün gamındaki telefonların büyük bölümünü Vietnam’da yaptırıyor. Ancak Samsung Galaxy Z Flip ile Galaxy Fold gibi özel cihazlar direkt olarak Güney Kore’de üretiliyor. Bu açıdan da şimdilik firmayı aşırı zorlayacak bir durum görünmüyor. Yine Galaxy Z Flip için ufak bir stok sıkıntısı olabileceği söyleniyor. Güney Kore’de şu an toplam 400 kişinin corona virüsü nedeniyle tedavi edildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Flip hakkında bilinmesi gereken tüm teknik detaylar

Telefon 6,7 inç 2636×1080 piksel Dinamik AMOLED ekran üstüne kuruluyor ve gücünü Snapdragon 855 Plus ile 8 GB RAM‘den alıyor. 256 GB dahili depolaması bulunan Galaxy Z Flip, microSD üzerinden artışa izin vermiyor. Arkasında 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel F1.8 geniş açı olmak üzere çiftli kamera, önünde ise 10 megapiksel F2.4 selfie kamerası taşıyan katlanabilir telefonun, dışındaki sAMOLED bilgi ekranı 1,05 inç boyutunda. Toplam 3.300 mAh pil üstüne kurulan telefon, 15W hızlı şarj yanında 9W kablosuz şarj desteğine de sahip.

İlgili Video

Modelin üretimini gösteren video: