reklamı kapat

POPÜLER

MWC 2020 corona virüsü sebebiyle iptal

Resmi açıklama nihayet geldi: MWC 2020 iptal!

MWC 2020 için nihayet GSMA’dan resmi açıklama geldi. Corona virüsü sebebiyle dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri kepenk indirdi.

Dünyanın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan MWC 2020, bu sene gerçekleşmeyecek. Gün boyunca iptal edilecek mi yoksa devam kararı mı alınacak merakla beklenen etkinlik için sonunda resmi açıklamayı etkinliği düzenleyen GSMA yaptı. Her yıl aynı dönemde Barselona’da düzenlenen etkinlik corona virüsü sebebiyle bu sene düzenlenmiyor. Son bir haftadır salgın riski sebebiyle aralarında LG, NVIDIA, Sony, Nokia, Vodafone gibi büyük isimlerin bulunduğu pek çok şirket fuardan çekildiğini açıklarken; Xiaomi gibi bazı şirketler katılacaklarını belirtmiş ve programlarını bozmamıştı. Artan gerilim ortamında nihayet karar alan GSMA etkinliği noktaladı. GSMA CEO’su John Hoffman, yaptığı açıklamada salgının etkinliği imkansız hale getirdiğine değiniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MWC 2020 corona virüsü yüzünden etkilenen tek etkinlik değil

Söz konusu salgın pek çok şirketi etkilemiş durumda. Ertelenen ya da iptal edilen tek etkinlik ise MWC 2020 değil. Geçtiğimiz günlerde PUBG de nisan ayında düzenlenecek Berlin’de düzenlenecek PGS: Berlin etkinliğini ertelediğini duyurmuştu. Mevcut salgın ortamında kalabalıkların bir araya toplanacağı bu tarz büyük etkinlikler de bir bir ertelenecek gibi görünüyor.

Her yıl binlerce katılımcıya ev sahipliği yapan etkinliğin bu tarz bir risk varken iptal edilmesi ise en doğru kararlardan biri. Şimdilik açıklama etkinliğin ertelenmediği, doğrudan iptal edildiği yönünde.

İlgili video

Samsung Galaxy Z Flip hakkında bilmeniz gereken her şey