reklamı kapat

POPÜLER

Corona virüsü

Corona virüsü ve resmen duyurulan yeni kurbanı!

Corona virüsü nedeniyle 2020 Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2020) iptal edilmesi sonrasında bir büyük teknoloji fuarı daha iptal kararı aldı.

Corona virüsü nedeniyle Çin’de son 24 saat içerisinde 21 kişi hayatını kaybetti, toplamda virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 1.381’e çıktı. İşte bu kötü durum sadece Çin’i değil tüm dünyayı etkiliyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi virüsün yayılmasını önlemek adına 2020 Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC 2020) iptal edildi. Bu durum elbette yakında düzenlenecek diğer büyük fuarları da etkiliyor. Bu bağlamda iptal kararı alınan bir diğer etkinlik de Japonya merkezli CP+ 2020 oldu. Fotoğraf / kamera endüstrisini bir araya getirecek fuarın iptal edilmesi hem iyi hem de kötü görünüyor. Şu aralar farklı ülkelerden büyük grupların bir araya gelmesi çok ama çok riskli durumda. Aynı zamanda gelecek bazı diğer büyük çaplı etkinliklerin de iptal edilebileceği aktarılıyor. Mart ayında düzenlenecek 2020 Cenevre Otomobil Fuarı‘nın da son duruma göre iptal edilebileceği düşünülüyor. Biliyorsunuz Xiaomi ve OPPO da yeni telefonlarının tanıtımını MWC 2020 iptal edilince ileriye almış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona virüsü yerli otomobil modelini bile etkiledi

Biliyorsunuz Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) imzalı yerli otomobil, dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından MWC 2020 kapsamında sergilenecekti. Bu konuda birçok açıklama ve hazırlık yapıldı. Ancak MWC 2020’nin corona virüsü nedeniyle iptal edilmesi, bu global gösterimi de maalesef bitirdi. Birçok teknoloji devinin zor durumda kaldığı bu durum yerli otomobilin global tanıtımını başka bir etkinliğe bırakmış durumda. Ancak halen bu konuda resmi bir açıklama gelmiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil katlanabilir telefon ile tanış mıydınız?