reklamı kapat

POPÜLER

Corona virüsü Pekin Otomobil Fuarı

Corona virüsü bir otomobil fuarının daha iptal olmasına neden oldu

Mart ayında kapılarını açmasını beklediğimiz Cenevre Otomobil Fuarı için beklenen corona virüsü kararı, Pekin Otomobil Fuarı için alındı.

Dünya Sağlık Örgütü‘nün kırmızı alarm vermesinin ardından coğrafya fark etmeksizin hemen her yerin gündemine oturan corona virüsü, sağlığın yanın ekonomiler için de büyük bir tehlike. Otomobil pazarına da ciddi şekilde etki etmeye başlayan süreç, markaların Uzak Doğu merkezli tesislerini geçici olarak kapatmasına kadar ilerledi. Nitekim fuarlardan da bir bir gelen iptal haberleri de sona ermeden karşımıza çıkmaya devam ediyor. Mobil Dünya Kongresi‘nin ardından olayların merkezinde olan Pekin Otomobil Fuarı da, resmi olarak iptal edildi. Fuar yetkilileri organizasyon için yeni bir takvim belirlemeye çalışacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Corona virüsü önümüzdeki etkinlikler için de tehdit

Normal şartlarda nisan ayının son haftası içerisinde kapılarını açacak olan fuar için iptal kararını duyuran yönetim, kısa süre içerisinde tekrar bir araya gelmeye hazırlanıyor. Belirlenecek yeni tarihi açıklamak için gerçekleştirilecek toplantının, otomobil üreticileriyle de ortak bir kararın ardından netlik kazanması bekleniyor. Son rakamlara göre 1.700‘ün üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden virüsün, Amerika ve Avrupa’da da görülmesi bu tarz iptal haberlerinin daha fazla karşımıza çıkma ihtimallerini artıyor. Önümüzdeki ay kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı ise şimdiki şüphelerin odağında. Formula 1’in Çin ayağının da iptal edilmesine neden olan virüs için aşı çalışmaları da devam ediyor.

İlgili video

Şehirli canavar Ferrari Roma ile tanışın