reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Roma

Paylaşılan yeni detaylarıyla Ferrari Roma dinamiklerine yakından bakın [Video]

Keyifli bir tanıtım videosu eşliğinde daha da detaylanan Ferrari Roma için fiyat bilinmezliği ise bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Advertisement

Adını aldığı şehirde düzenlenen özel bir etkinlikle geçtiğimiz ay karşımıza çıkarılan Ferrari Roma, markasının daha şehirli taraflarını gösterdi. Tasarım noktasında da kendine has dinamikler barındıran model, 50’li yılların esintilerini yeni nesil GT yorumuyla bir araya getirme iddiasında. Önümüzdeki yıldan itibaren sahipleriyle buluşacak olan modelinden yeni detaylar paylaşan İtalyan üretici ise işin fiyat kısmına hala değinmeyi tercih etmiyor. Biz de bu güzelliğin performansıyla birlikte tasarımı üzerinde daha fazla konuşma imkanına erişiyoruz. Önden motorlu yapısıyla da geleneksel Ferrari modellerinden ayrılan Roma’nın şanzıman kısmında ise SF90 Stradale‘den bildiğimiz 8 kademeli otomatik üniteye yer veriliyor. Aracın buradaki farkı ise daha uzun vites geçiş oranları olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari Roma cephesinde satır başları

Detaylarla birlikte çok keyifli bir tanıtım videosu paylaşılan modelin dünyasına dalmadan önce kısaca teknik detayları hatırlamakta fayda var. Roma aslında Portofino’nun devamı niteliği taşıyan bir isim olarak karşımıza çıkmıştı. Bu nedenle de ilk kıyaslama doğrudan bu ikili arasında yapıldı. Turbo destekli 3,9 litrelik sekiz silindir bir makineyle gelen araç, 5.750 ile 7.500 devir aralığında 620 PS güç ve 3.000 ile 5.750 devir aralığında 800 Nm’lik maksimum torkunu yere aktarabilecek seviyede. Bu rakamları Portofino ile kıyasladığımızda beygir kısmında 590 birim ve tork kısmında ise 760 birinim üzerine çıkıldığını görebiliyoruz. 0’dan 100’e hızlanmasını 3,4 saniyede tamamlayabilen Roma’nın erişebileceği maksimum sürat ise 320 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Roma’nın kıyaslama noktasında daha iyi olduğu diğer noktasıysa ağırlık kısmında. Toplamda 1.472 kilogram olan otomobil Portofino’ya göre 80 kilogram gibi avantajı beraberinde getiriyor. Son olarak aracın 250 km/s hızda 95 kilogramlık bir yere basma kuvvetine maruz kaldığını da belirtmeden geçmeyelim. Roma, 7 yıllık garanti süresi ve kendi özgü karakteriyle “Şahlanan Atı” yine iddialı bir şekilde yollarda temsil edecek.