reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari SUV

Uzun süredir beklenen Ferrari SUV modeli için isim ve nitelik detayları gün yüzüne çıkıyor

Markasının rekabetteki iddiasını bambaşka bir noktada temsil edecek olan Ferrari SUV modeli, ilhamını da ailenin en yenisinden alacak.

Son olarak DBX üzerinden Aston Martin’in dahil olduğu “süper SUV” sınıfı için önümüzde iki önemli beklenti daha bizleri bekliyor. Şu sıralar ilk elektrikli modeli Evija üzerinden gündemde olan Lotus’un açıklama yapmasına rağmen henüz somut bir adımla karşımıza çıkmadığı sürecin karşı tarafında da Ferrari var. Özellikle Lamborghini‘nin pazara girmesiyle birlikte gözlerin çevrildiği İtalyan devi de nihayet detaylar gün yüzüne çıkmaya başlıyor. 2021 model yılıyla tanıtılması beklenilen aracın tasarım noktasındaki dinamikleri ise geçtiğimiz günlerde tanıtılan Roma modeli olacağına dair net bilgiler artık masada karşımıza çıkıyor. AutoExpress tarafından gündeme getirilen bilgilerde Ferrari SUV modelinin ismi içinse “Purosangue” gibi daha çok ürün gamında görmeye alışık olmadığımız bir tercih detaylara yansıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari SUV modeliyle ilgili ilk önemli parçalar

Marka içerisinde “FUV” olarak nitelendirildiğini gördüğümüz modelin asfalta çıkış süreci olarak 2021 gösteriliyor. Tanıtımı için 2020’nin son dönemlerinin de beklendiği Purosangue, Roma’dan sadece tasarım dinamiklerini almakla kalmayacak. Altyapı olarak da aynı özellikleri barındıracak olan bu iki kardeşin de önden motorlu olarak son kullanıcıya ulaşacağını da dolaylı yoldan söylemek de mümkün artık. Önden motorlu yapıya destek veren altyapı konusunda kendilerine oldukça özgür çalışma alanı yarattığını söyleyen Ferrari Teknoloji Geliştirme Sorumlusu Michael Lieters, SUV’nin ardından daha farklı modellerle de kullanıcıların karşısına çıkma planlarının olduğunu cüretkar bir şekilde ortaya koydu. Purosangue için hibrit motor opsiyonunu da listede önceliklerde tutan Lieters, geliştirilecek 4×4 sisteminin performans olarak ailenin üst seviye modelleriyle yarışabileceğini özellikle belirtiyor. Ferrari, SUV modelinin ardından V12 motor mimarisiyle yine ürün gamının tepesinde konumlanacak olan yeni bir aracı da kullanıcılarla buluşturacak. Bunun için ise takvim 2022’yi gösteriyor. Önümüzdeki yıl diğer markalarda olduğu gibi burada da oldukça hareketli geçecek.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma