reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari GT Cross konsepti
Ferrari GT Cross konsepti
Ferrari GT Cross konsepti

Yarış DNA’sı ile SUV’u birleştiren konsept: Ferrari GT Cross [Galeri]

Süper otomobil dünyasının en önemli isimlerinden Ferrari için dikkat çeken bir GT Cross konsepti hazırlandı. Bu konsept yaklaşan geleceğe işaret ediyor olabilir.

İtalyan süper otomobil üreticisi Ferrari, biliyorsunuz henüz SUV pazarında yer almıyor. Ancak bunun 2021’de değişeceği belirtiliyor. Özellikle satış rakamlarıyla dikkat çeken Lamborghini Urus karşısına özel bir SUV geliştirdiği aktarılan firmanın ilk modeli, aşağıda görebileceğiniz Roma’dan aldığı çizgilere sahip olacak deniyor. Kaynakların Purosangue olarak isimlendirilebileceğini aktardığı “süper SUV”, gerçekten otomobil dünyasında büyük merak uyandırıyor. Artık süper otomobil üreticileri bile talebin inanılmaz arttığı SUV pazarına aşırı ilgi duruyor. İşte bu alanda konsept tasarımcılar da boş durmuyor. Bu bağlamda karşımıza çıkan son konsept ise Ferrari GT Cross oluyor. Bu model tam olarak firmanın yarış DNA’sı ile SUV formunu birleştiriyor. Yani bu konsept Lamborghini Urus gibi bir yapıyı benimsemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari GT Cross konsepti dikkat çekti

İki kişilik tasarlanan ve yerden oldukça yüksek olan otomobil, bu sayede her türlü yol şartına uyumlu ve kağıt üstünde yüksek konfor vadediyor. Direkt olarak Jean-Louis Bui tarafından hayal edilen ve tasarlanan bu araç motorunu önde taşırken, önden arkaya uzanan cam tavanı da gerçekten çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere dört çeker olarak tasarlanan konsept, keşke gerçek olsa dedirten çalışmalar arasında yer alıyor. Ferrari’nin ilk gerçek SUV’si ise bundan çok daha farklı görünecek yorumları yapılıyor.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma modelini gözler önüne seren video