reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Ferrari SUV

Resmi olmayan çizimlerle Ferrari’nin ilk SUV modeli

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Ferrari, en büyük rakibi Lamborghini gibi SUV otomobil pazarına girmek istiyor. Henüz nasıl görüneceğiniz bilmediğimiz SUV için yapılan resmi olmayan çizimler ise heyecanı arttırıyor.

2021 yılında CEO’luk görevinden ayrılacağı söylenen Sergio Marchionne‘nin son projesi olacağı belirtilen Ferrari SUVOmniAuto tarafından hazırlanan aşağıdaki konsept çizimler ile gündeme geldi. Aracın nasıl olabileceğini mevcut modeller içerisinde hayal eden OmniAuto, gerçekten harika bir çalışmaya imza atmış durumda. Yapı olarak GTC4 Lusso ile benzer olacağı ve dört kapı formuyla sunulacağı söylenen araç, yapılan tasarımda da oldukça kaslı görünüyor. Keskin çizgileri akıcı aerodinamik gövde ve ikonik kırmızı ile birleştiren çizimler, SUV almam diyenleri bile kendisine hayran bırakacak cinsten. Elbette firma tarafından daha farklı şekilde tasarlanma ihtimali bulunan araç, yine de hayali bile güzel yol canavarları arasında yer alıyor. Tasarım kişiden kişiye değişmekle birlikte bu haliyle araç Lamborghini Urus‘dan daha dikkat çekici duruyor.

Ferrari SUV
Ferrari SUV
Ferrari SUV
Ferrari SUV
Ferrari SUV
Ferrari SUV

İlk Ferrari SUV modeli hakkında bilinenler

Hibrit bir V8 motor üzerine kurulacağı söylenen otomobil, dört çekerden çekiş sistemine sahip olacak. Satışa 350 bin dolardan fazla bir fiyatla çıkacağı tahmin edilen SUV, şirket içerisinde FX16 kod adıyla geçiyor ve aktif olarak geliştiriliyor.