reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari

İki farklı tamamen elektrikli Ferrari “SUV” geliyor; işte ilk bilgiler

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Ferrari, elbette geleceğe yönelik de planlar içerisinde yer alıyor. Elektrikli gelecek geliyor.

Ferrari otomobillerin hitap ettiği kitle henüz genel olarak elektrikli modellere çok sıcak bakmıyor. Ancak devir değişiyor ve gelecekte elektrikli modellerden başkasına yer yok. Ferrari’nin de bu konuda gelecek planları bulunuyor ve yeni bilgilere göre firmadan 2024 ve 2026 yıllarında yollara çıkacak iki farklı tamamen elektrikli SUV geliyor. F244 ve F245 kod isimlerine sahip SUV’ların firmanın içten yanmalı motora sahip ilk SUV modeli “Purosangue” ile aynı platform üzerine kurulacağı aktarılıyor. 800 beygirlik V12 motor üzerine kurulacak Purosangue’nin tam olarak 2022’de gelmesi bekleniyor. Söylendiği kadarıyla bu aracın altyapısı elektrikli geleceğe uygun olarak tasarlanıyor. F244 ve F245 arasında şimdilik ne farklar olacak bilinmiyor. Ancak altyapı dört farklı elektrik motoruna (Her lastiğe bir motor) destek veriyor.

Ferrari için en son CEO konusunda bir bilgi gelmişti

Ferrari CEO’su Louis Camilleri geçtiğimiz günlerde kişisel sebepler nedeniyle görevinden ayrıldı. Elbette bunun üzerine birçok iddia ve söylenti ortaya çıktı. İtalya merkezli kaynaklara göre Ferrari’nin yeni CEO’su için adı geçen isimler arasında Apple Finans Direktörü Luca Maestri ve Apple’ın eski tasarım sorumlusu Jony Ive de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bunlar yukarıda da dediğimiz gibi bir iddiadan ibaret. Ancak yine de bu tarz bilgiler durduk yere ortaya çıkmıyor. Bu arada elbette başka isimlerin de adı geçiyor. Eski Vodafone CEO’su Vittorio Colao‘nın da güçlü adaylar arasında yer aldığı aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

2021’in akıllı telefon trendi bu olacak