reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Roma
Ferrari Roma

Leziz tasarım; Ferrari Roma için özel tasarlanan anahtara yakından bakın

Süper sport otomobillerin kanayan yaralarından birisi olan özensiz anahtar tasarımları, Ferrari Roma için kesinlikle geçerli olmayacak.

Advertisement

Geride bıraktığımız akşam adını aldığı kentte düzenlenen özel bir etkinlikle karşımıza çıkan Ferrari Roma, markanın tasarım noktasındaki yeni perspektifini karşımıza çıkarttı. Kendisinden önce gelen Portofino‘nun yakaladığı şöhreti devralma konusunda çok fazla zorlanmayacağını düşündüğümüz modelin tanıtımıyla birlikte farklı noktalarından özellikleri de baş göstermeye devam ediyor. Etkinliğe katılan gazetecilerden Jack Rix’in Twitter hesabı üzerinden paylaştığı anahtar detayıysa kısa sürede sosyal medyanın radarına girenlerden birisi oldu. İtalyan üreticinin pek çok kişiye “nihayet böyle bir otomobile yakışır anahtar” dedirttiği tasarım araç sahiplerinin yatarken bile baş ucunda görmek isteyeceği detayların oluşumundan meydana geliyor.

Ferrari Roma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari Roma anahtar tasarımı ilgi odağı oldu

Rix’in paylaşımına baktığımızda anahtarın ön yüzünde bizleri markanın artık ikon haline gelen logoyunun metal şekilde birebir kendisi karşımıza çıkıyor. Araç üzerinde kullanılan parçanın kalitesini aratmayan bu “madalyonun” arka yüzünde ise deri kaplamadan faydalanılıyor. Metal bir parça üzerinde özel bir fontla yazılan “Roma” detayı ve kapılar-bagaj kapağı için açıp kapatma fonksiyonları da anahtarın diğer detayları arasında. Önden motorlu bir yapıya sahip olan Roma, turbo destekli 3,9 litrelik sekiz silindirli motorunun ürettiği 620 PS güç ve 800 Nm torkla asfalt üzerinde olacak.

İlgili video

Ferrari Roma tanıtım filmi