reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Roma

Tamamı satıldı; Ferrari Roma Türkiye’ye geliyor

Tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık 10 aylık sürecin ardından Türkiye yollarına çıkacağı açıklanan Ferrari Roma, 4 milyon TL’ye yaklaşan etiket fiyatına sahip.

Resmi tanıtım etkinliği Kasım 2019 itibarıyla gerçekleştirilen Ferrari Roma, önden motorlu dinamikleriyle ailenin farklı bir noktasında konumlandırıldı. Yeni V8 motorlu coupe modeli aradan geçen zaman diliminin ardından Türkiye yollarına da çıkmaya hazırlanıyor. Eylül ayında Türkiye’ye geleceği açıklanan modelden 2020 yılı içerisinde Türkiye’ye iki adet gelmesi planlanıyordu. Bu kapsamda, Eylül ayında Türkiye’ye gelecek iki adet Ferrari Roma’nın ikisi de henüz Türkiye’ye gelmeden satıldığı açıklandı. Ferrari Roma’nın anahtar teslim Türkiye satış fiyatının 3 milyon 981 bin TL olduğunu da bu noktada belirtmeden geçmeyelim.


Ferrari Roma hakkında öne çıkan detaylar

Önden motorlu bir yapıya sahip olan Roma’da turbo destekli 3,9 litrelik sekiz silindir bir makine görev yapıyor. 5.750 ile 7.500 devir aralığında 620 PS güç üretebilen bu makine 800 Nm’lik maksimum torkunu ise 3.000 ile 5.750 devir aralığında verebiliyor. Bu rakamları Portofino ile kıyasladığımızda beygir kısmında 590 birim ve tork kısmında ise 760 birinim üzerine çıkıldığını görebiliyoruz. 0’dan 100’e hızlanmasını 3,4 saniyede tamamlayabilen otomobilin erişebileceği maksimum sürat ise 320 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Buradaki performans verilerinin Portofino ile hemen hemen aynı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Roma’nın kıyaslama noktasında daha iyi olduğu diğer noktasıysa ağırlık kısmında. Toplamda 1.472 kilogram olan otomobil Portofino’ya göre 80 kilogram gibi ciddi oranda iyileştirmeyi beraberinde getiriyor.

İlgili video