reklamı kapat

POPÜLER

McLaren Elva

Ön cam opsiyonel; 804 beygirlik McLaren Elva tanıtıldı!

 - Güncelleme: 13 Kasım 2019 15:57

Bir otomobil tutkunu için üzerinde göz kamaştıran detaylar barındıran McLaren Elva, tasarım ilhamını 60’lı yıllardaki motor sporları versiyonundan alıyor.

Uzun süredir yeni bir model hazırlığı içerisinde olduğunu bildiğimiz McLaren projenin detaylarıyla ilgili kelimenin tam anlamıyla ser verip sır vermedi. 720S üzerine geliştirilmesi gündemde olan bu gizemli otomobilin performans verileriyle ilgiliyse dış basında dedikodular baş göstermeye başladı. Yaklaşık iki aydır kaynar kazan noktasına gelen sürecin bugün itibarıyla sonuca bağlanmış durumda. İlhamını 1960 yılında yıllarında pistlerde markayı temsil eden Elva M1A‘dan alan McLaren Elva, teknik verileri kadar tasarımıyla da gerçek bir süper otomobil olarak karşımızda duruyor. İlk versiyonda olduğu gibi tam bir Roadster formunda tanıtılan otomobilde ön camın opsiyonel olması da yüzümüzde tebessüm yaratan detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

McLaren Elva teknik özellikleri

Roadster tasarımının günümüzdeki en geleneksel örneklerinden birisi olarak nitelendirilen Elva’nın motor bölümü bizlere çok yabancı sayılmaz. Burada 4.0 litrelik sekiz silindirli bir makineden faydalanan McLaren, şanzıman noktasında ise 7 ileri otomatik üniteyi standart olarak sunuyor. 804 beygirlik güçle bu otomobilin 0’dan 100’e hızlanması 3 saniyenin biraz daha altında sürüyor. Senna’nın ardından ortada var olan önemli beklentilerin bu noktada karşılandığını da söylemeden geçmeyelim. Gövde ve kokpitinde bolca karbon fiber alaşım malzemenin kullanıldığı model sportif göründüğü kadar kullanışlı ekipmanları da standart olarak sunuyor. 8 inçlik multimedya ekranıyla günlük kullanım anlamında sürücüsüne eksiklik hissettirmeyecek olan Elva’da akftif rüzgar saptırıcılardan da faydalanılıyor. Toplamda sadece 399 adet üretileceği açıklanan otomobile sahip olmak isteyenlerin başlangıç fiyatı olarak açıklanan 1 milyon 690 bin doları gözden çıkarması gerekecek. İlk teslimatlarsa 2020’nin ikinci yarısı içerisinde yapılacak.

İlginizi çekebilir

Ferrari Monza SP1 ve SP2