reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man ve Doctor Strange

Marvel’ın vazgeçtiği şahane Iron Man ve Doctor Strange fikri

Marvel stüdyolarının Avengers Endgame filminde hayranları fazlasıyla memnun edecek bir Iron Man ve Doctor Strange fikrini kullanmaktan sonradan vazgeçtiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Marvel stüdyoları her film öncesinde pek çok farklı fikri değerlendiriyor. Bu fikirleri görsel olarak gözler önüne seren konsept çalışmaları hazırlanıyor. Bunlardan bazıları kullanılıyor, bazıları ise rafa kaldırılıyor. Avengers Endgame için hazırlanan bu çalışmalar da Avengers: Endgame – The Art of the Movie kitabında yer alıyor. Steve32767 isimli bir Reddit kullanıcısı henüz piyasaya çıkmayan bu kitapta yer alan bir konsept çalışmasını hayranlarla paylaştı.

Iron Man ve Doctor Strange kostüm değişimi

Videodan alınan ekran görüntüsü Stephen Strange’i Iron Man zırhı içinde Tony Stark’ı ise Cloak of Levitation’ı giyerken gösteriyor. Bahsi geçen konsept çalışması Avengers: Endgame – The Art of the Movie kitabında yer alsa da, Avengers Infinity War için hazırlanmış gibi görünüyor. İkilinin Avengers Infinity War’da uzay gemisinde Thanos’un adamlarından Maw’ın elinden kurtulacağı sahne için farklı bir alternatif tasarlandığını anlıyoruz. Iron Man ve Doctor Strange kaçmak için kostümlerini değiştirmek durumunda kalacaktı ve bu sayede onları birbirlerinin yerine geçmiş şekilde görecektik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu sahne Marvel hayranlarını çok mutlu ederdi diye düşünüyoruz. Bu planın Robert Downey Jr. ve Benedict Cumberbatch etrafında şekillenmesi fikri daha enteresan kılıyor. İkilinin geçmişte farklı dönemlerde Sherlock’u canlandırmış olması onların bu tarz şakaların merkezinde yer almasına neden oluyor. Kostüm değiştirme fikri şakaları bir sonraki seviyeye taşıyabilirdi.

İlginizi çekebilir

Iron Man ve kızının silinen Avengers Endgame sahnesi