reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé

Sanal dünyada deneyimlenebilen Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé [Video]

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Jaguar, sanal dünyanın en çekici otomobillerinden biri olan Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé’yi tanıttı.

Geçtiğimiz süreçte farklı markalar üzerinden de benzer örneklerini gördüğümüz oyun dünyası merkezli otomobil tanıtımları hız kesmiyor. Gran Turismo Sport video oyununda yer alacak olan Jaguar Vision GT Coupé, markanın yarış dünyasındaki benzersiz geçmişinden iham alınarak tasarlanmış durumda. Jaguar’ın, Le Mans yarışlarında bir döneme damgasını vuran C-Type ile D-Type modellerinin çizgilerinden ilham alınarak tasarlanan Vision GT Coupé’de yüksek performanslı elektrikli altyapısı kullanılıyor. Mükemmel bir orantıya ve çekici hatlara sahip sanal bir Jaguar modeli yaratmak hedefiyle, tamamen özgür bırakılan Jaguar tasarımcılarının ortaya çıkardığı Jaguar Vision GT Coupé, geleceğin modellerine de örnek teşkil ediyor.

Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé için özel ses geliştirildi

Sanal dünya için tasarlanan modelde toplamda 1.020 PS güç ve 1.200 Nm tork üreten elektrikli 3 motor görev alıyor. Vision GT Coupé bu teknik altyapısı sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniyenin altında tamamlayabiliyor. Deneysel hafif materyallerden üretilen otomobilin monokok gövdesi kompozit karbon-fiber ve gelişmiş alüminyum alaşımdan imal edilmiş. Bu sayede 1.400 kg’lık kütleye rağmen 50:50 ağırlık dağılımı yakalanmış durumda. Jaguar Vision GT Coupé’nin yan camları da sanal gerçeklik teknolojisi ile donatılmış. Bu sayede yandan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşın sürücünün çok daha hızlı bir şekilde uyarılması sağlanıyor. Sürücünün önünde, ikonik Smiths göstergelerinden ilham alan bir grafikle tasarlanan üç boyutlu bilgi ekranı ve ekranın her iki tarafına da entegre edilmiş geri görüş aynası olarak görev yapan ekranlar yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyuncularda gerçek bir Jaguar kullanıyormuş hissi uyandırmak için Vision GT Coupé’ye özel bir ses de geliştirildi. Jaguar I-PACE’in sahip olduğu sportif sesten sorumlu ekibin öncülüğünde, Vision GT Coupé’ye de kendine özgü sesi, 1957’de Le Mans’ı podyum ile tamamlayan ‘603’ Long Nose D-type’ın ses kayıtları kullanılarak yaratıldı. Jaguar Vision GT Coupé, Kasım ayı sonundan itibaren Gran Turismo Sport tutkunları tarafından sanal dünyadaki hayranları tarafından kullanılabilecek.

İlginizi çekebilir

Audi’den 815 beygirlik elektrikli “oyuncak”: e-tron Vision Gran Turismo