reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli Jaguar XJ

Elektrikli Jaguar XJ için gerçeği aratmayan tasarım görselleri

Elektronik ortamda geliştirile elektrikli Jaguar XJ projesi, resmi ipucunu tamamlayabilecek önemli güncel noktalarıyla dikkat çekiyor.

Advertisement

Elektrikli otomobil pazarına güncel jenerasyonlar üzerinden ilk giren isimlerden birisi olan Jaguar cephesinde ikinci hamle hazırlığı var. I-Pace ile SUV sınıfında atılan ilk adımın ardından ikinci hamlesini sedan sınıfında gerçekleştirecek olan İngiliz üreticinin merkezinde ise XJ olacağını biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde resmi kaynaklar üzerinden paylaşılan ilk ipucu üzerinden arka yapısıyla ilgili karakter detayları netleşmeye başlayan modelle ilgili bağımsız tasarımcıların çalışmaları da önem arz ediyor. Geçtiğimiz günlerde sizlerle iki farklı projesini paylaştığımız Kolesa tarafından geliştirilen elektrikli Jaguar XJ tasarımında referans olabilecek noktalar var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Jaguar XJ tasarımından ipuçları

Jaguarı’ın Defender tanıtım etkinliğinde paylaştığı tek karelik XJ detayında arka bölümdeki stop lambası tasarımının genel yapıdaki karakter etkisini görmüştük. Burada tercih edilen yeni tasarım dilinin versiyona özgü başka dinamikleri de beraberinde getireceği mesajını almak mümkün. Nitekim Kolesa’nın da üzerinde durduğu bu değişimler I-Pace’de gördüğümüz “gergin” yüzün bir yansıması olarak konsept projede karşımıza çıkıyor. Teknik altyapı olarak MLA üzerine geliştirileceğini bildiğimiz elektrikli XJ’nin 450 ile 500 kilometre aralığında maksimum menzile sahip olmasını bekliyoruz. Asfalta iniş süreci 2020’yi bulacak modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.