reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

1.980 dolarlık Samsung Galaxy Fold için ilginç dayanıklılık testi [İzle]

Yeni sürümüyle satışa çıkan Samsung Galaxy Fold, yapılan bir testin sonucuna göre firmanın söylediği kadar sağlam çıkmadı.

Türkiye’de satılıp satılmayacağı halen bilinmeyen Samsung Galaxy Fold, biliyorsunuz ciddi bir ekran sorunu yaşamış ve yeniden üretilmişti. İşte bu yeniden üretilen ve satışa sunulan model, CNET tarafından zorlu bir sağlamlık testine sokuldu. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz neredeyse 4 saatlik video kapsamında model, tam 120 binden fazla kez katlanıp açıldı. Elbette bir makine aracılığıyla yapılan testte sonucunda modelin menteşesi Samsung’un resmi açıklamasını yakalayamadı. Samsung modelin 200 bin kapanıp açılmaya dayandığını aktarıyordu. CNET’in testinde ise Galaxy Fold’un menteşesi 120 bin katlanma sonrasında kullanılmaz hale gele geldi. Bu test elbette gerçek kullanımı yansıtmıyor ancak yine de ilginç görünüyor. Zarar vermeden kullanmanın çok zor olduğu daha önce birçok kez gösterilen telefon,  yüksek ihtimalle Türkiye’de satılmayacak cihazlar arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold ile ilgili neler yapmıştı?

Daha önce de birçok kez paylaştığımız üzere çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor ve tüm ekranı kaplıyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı da söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. Bunun için araya ufak “T” şeklinde parçanın koyulduğu da aktarılıyor.