reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold
katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold
katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold
katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Yeni Samsung Galaxy Fold için önemli gelişme

15 Temmuz 2019

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için çıkış çok ama çok yakında gibi görünüyor. Telefon artık sahada da test ediliyor.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, yaşadığı ekran sorunu nedeniyle satışa çıkmadı. Üzerinde yapılan aşağıda detaylandırdığımız değişiklikler sonrasında çok yakında raflara çıkacak cihaz, yeni sürümüyle ilk defa görüntülendi. Hindistan’da çekildiği belirtilen aşağıdaki fotoğraf, yeni Samsung Galaxy Fold versiyonunu kullanan bir çalışanı gözler önüne seriyor. Hatırlarsınız Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, şu an yeni çıkışta sorun olmaması için 2 binden fazla cihazın aktif olarak test edildiğini belirtmişti. İşte bu cihazlardan birisi olan aşağıdaki model, katlanabilir telefon dünyası için heyecanı artırıyor. DJ Koh’un “Tam olarak hazır olmadan görücüye çıkardık. Bu utanç verici” olarak nitelendirdiği durum, sonunda kesin olarak son bulacak gibi görünüyor.

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold ekran sorunu bu şekilde çözüldü

Çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katman gövdeye entegre edilmiş durumda. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için kilit rol üstlenen bu katman, artık bir “film” gibi görünmüyor, tüm ekranı kaplıyor ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmuyor. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firmanın menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem aldığı söyleniyor. Ayrıca menteşenin artık ekran ile aynı hizada olduğu ve bu sayede filmi daha çok gerdiği de belirtiliyor. Film daha çok gerildiği için araya toz giremiyor. Bunlara ek olarak ekran katmanının korunmasına yönelik uyarıların artırıldığı da söyleniyor.

İlgili Video