reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

1.980 dolarlık risk! Samsung Galaxy Fold en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Merak edilen katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, JerryRigEverything kanalının elinden kurtulamadı. Başta yaşadığı ekran sorunu nedeniyle uzun süre boyunca satışa çıkmayan telefon, yeni sürümüyle daha sağlam bir seçenek oluşturuyor. İşte bunu değerlendirmek isteyen JerryRigEverything, kendi testine ilk olarak ekran çizilme denemesi ile başlıyor. Modelin dışındaki ekran cam ile korunuyor ve güncel amiral gemileriyle benzer bir performans gösteriyor. İçerdeki esnek ekran ise plastik. Bu açıdan içerideki ekranı çok ama çok hassas kullanmak gerekiyor. Samsung bu ekrana tırnak ile basılmasını ya da üstüne genel olarak çok bastırılmasını dahi tavsiye etmiyor. Videoda da gösterildiği üzere menteşeli yapısı nedeniyle plajdan, aşırı tozlu ortamlardan ve sudan kesinlikle uzak tutulması gereken model, gerçekten çok hassas bir panele de sahip. Video sırasında maket bıçağının ucunun değmesiyle üst kısımdaki pikseller baştan başa kapanıyor. Bu gerçekten çok ilginç görünürken, model kameralarını ise çizilmeye karşı dayanıklı cam ile koruyor. Bu videonun en çok dikkat çeken kısmı ise katlanabilir modeli ters tarafa katlama denemesi oluyor. Telefonun burada ciddi şekilde dayanıklı tasarlandığı görünüyor. Modeldeki menteşe gerçekten oldukça sağlam yapılmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold hangi detaylarla geliyor?

Tekrar kısaca hatırlamak adına Fold, 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Katlanabilir telefonun arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunurken, modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi sunuluyor.