reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

20 bin TL’lik Samsung Galaxy Z Fold 2 zorlu sağlamlık testinde [İzle]

Galaxy Fold’un yerini alan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Fold 2 için JerryRigEverything imzalı beklenen test geldi.

Samsung Galaxy Z Fold 2 açıklanan 1.999 dolar yurt dışı, 19.999 TL Türkiye fiyatı ile nefes kesiyor. Bu açıdan çok kısıtlı bir kitleye hitap eden telefon, sağlamlık testinde yapısı gereği diğer üst seviye cihazlardan biraz daha farklı sonuçlar ortaya koyuyor. Dışındaki cam ile korunan ekran çizilmelere karşı diğer amiral gemileriyle benzer sonuçlar ortaya koyan telefon, içeride ise plastik ile korunan bir esnek ekran taşıyor. Bu ekran doğal olarak kolaylıkla çizilebiliyor. Bu açıdan iç ekrana çok dikkat etmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak modelde Galaxy Fold’dan farklı olarak bu yıl çıkarılabilir özel bir ekran koruyucu filmin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Fakat buna rağmen ekran tırnakla dahi çok bastırıldığı zaman sorun yaşayabiliyor. Modelin plastik katmanının altında ise yine esnek cam kullanılıyor. Ancak Samsung halen buna tam olarak güvenmiyor. Gövdesi bükülmeye karşı çok dayanıklı olan cihaz, açık halde dahi ciddi oranda sağlam görünüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 2 için bilinmesi gerekenler

Telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir AMOLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki ana katlanabilir ekran ise 7,7 inç 2213×1689 piksellik “120 Hz” AMOLED ekran kullanıyor. Burada 120 Hz sunuluyor olması oldukça güzel görünüyor. Kamera tarafına geçtiğimiz zaman telefonun arkasında 64 megapiksel F1.8 ana + 12 megapiksel F2.4 2x telefoto + 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı olmak üzere üçlü bir kamera kurulumu yer alıyor.

İçerisinde ve dışarıda ise 10 megapiksel F2.2 selfie kameraları bizleri karşılıyor. 4.356 mAh pili bulunan Galaxy Z Fold 2 için burada 15W hızlı ve 15W hızlı kablosuz şarj sunuluyor. Gücünü 7 nm Snapdragon 865 Plus işlemciden alan 5G destekli telefonun dahili depolaması 512 GB, RAM seviyesi 12 GB seviyesinde bizleri karşılıyor. Modelde 3.5 mm girişi yer almıyor.

Telefonun daha pahalı özel sürümü