reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

İç acıtıyor; Samsung Galaxy Fold düşme testinde [Video]

Yurtdışında satışa çıkan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, bu sefer düşme testine sokuldu. Bu bağlamda izlemesi acı veren bir video yayımlandı.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, JerryRigEverything kanalının zorlu sağlamlık testi sonrasında EverythingApplePro tarafından düşme testine tabii tutuldu. Modeli farklı yükseklikten beton zemin atarak yapılan test, katlanabilir modelin düşmelere oldukça dayanıklı olduğunu gösteriyor. İç ekranı cam yerine plastik kullanıldığı için normal darbelerden zarar almayan telefon, cam ile korunan dış ekranıyla da bir sorun yaşatmıyor. Gövdesi ciddi darbelere sorunsuz olarak dayanan telefon, sadece çok yüksekten yapılan gündelik kullanımı yansıtmayan bir darbede kullanılmaz hale geliyor. Yukarıdaki videonun sonuna doğru görebileceğiniz bu darbe yüzünden telefonun içerisindeki esnek katlanabilir ekran kırılıyor. Türkiye’de satılmayacağı düşünülen Galaxy Fold, satın alanlara kılıfsız olarak da uzun süre boyunca hizmet verebilecek gibi duruyor. Ancak isteyenler için kılıf sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold hangi detaylarla geliyor?

Model 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Katlanabilir telefonun arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunurken, modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi sunuluyor.