reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold parçalarına ayrıldı; modelin içine yakın bakış [Video]

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testi sonrasında parçalarına da ayrıldı.

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, içerisinde neler taşıyor? JerryRigEverything kanalı işte bunun cevabını veriyor. Yeni nesil telefonun içini açmak, güncel birçok diğer telefon gibi yüksek ısı ile arka kısmından mümkün oluyor. Burada iki parçadan oluşan ve farklı boyutlardaki iki adet pili karşımıza çıkan telefon, içerisinde tam anlamıyla hiçbir sürpriz taşımıyor. Modelin en önemli gövde özelliği iki parçayı bir araya getiren ve videoda yakından bakma şansı elde ettiğimiz menteşe sistemi ile katlanabilir esnek ekranı olan Galaxy Fold, iç donanım açısından tamirinin zor olmadığı modeller arasına yerleşiyor. Bu modelin en çok ekranını korumak gerekiyor. Bu ekran oldukça hassas ve Samsung tarafından üstüne çok sert bastırılmaması bile istenmiyor. Videoda gövdeden ayrılan ekranın ne kadar ince olduğu dikkatlerden kaçmazken, ekran ilk hasarda 149 dolar, daha sonra ise 599 dolar tamir ücreti çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold modelinin videoda gördüğümüz donanımları şöyle;

Tekrar kısaca hatırlamak adına Fold, 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Katlanabilir telefonun arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunurken, modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi sunuluyor.