reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3 yeni bir dayanıklılık testine tabii tutuldu [Video]

Samsung kısa bir süre önce duyurduğu yeni katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Fold 3 ile dünyada bir ilke imza atmıştı. IPX8 sertifikasıyla dünyanın suya dayanıklı ilk katlanabilir ekranlı telefonu olan Galaxy Z Fold 3 dayanıklılık testine tabii tutuldu.

Allstate isimli YouTube kanalı katlanabilir telefonun hem düşme hem de suya dayanıklılığını test etti. 1.8 metreden ekranı açık bir şekilde yüz aşağı düşen telefonun ekranı kırılmazken köşesindeki ufak darbeler göze çarpıyor. Cihazın ekranı kapalıyken aynı yükseklikten yere fırlatılan telefonun dış ekranının kırıldığı görülüyor. 1.5 metre suyun dibine 30 dakika boyunca bırakılan telefon bu konuda başarılı bir işe imza atıyor. Suya dayanıklılık konusunda iyi bir performans sergileyen telefonun 7,6 inçlik Dinamik AMOLED ekranı da düşmelere karşı dayanıklı olsa da dış ekranın düşmelere karşı daha dayanıklı olmadığı görülüyor. Haberin devamında yer alan video üzerinden Galaxy Z Fold 3’ün dayanıklılık videosunu izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 Türkiye fiyatı ne kadar?

Galaxy Z Fold 3, Galaxy Note ailesiyle özdeşleştirdiğimiz S Pen desteğiyle geliyor. S Pen sayesinde Galaxy Z Fold 3 kullanıcıları çizim yapabiliyor veya not alabiliyor. Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alan telefonda 12 GB RAM yer alıyor. 1 Eylül’de Türkiye’de ön siparişe açılacağı açıklanan Galaxy Z Fold 3, 22 Eylül’de satışa sunulacak. Telefonun satış fiyatı ise 21.999 TL olacak.

İlgili video