reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için resmi sağlamlık testi videosu [İzle]

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için beklenmedik bir resmi video paylaşıldı. Bu videoda modelin sağlamlığı test ediliyor.

26 Nisan tarihinde Avrupa merkezli olarak ön siparişe açılacak katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, katlanabilir yapı nedeniyle sağlamlık konusunda bazı soru işaretleri yaratıyor. İşte firma bu soru işaretlerini gidermek adına yukarıdaki videoyu yayımladı. Bu videoda modelin katlanabilir ekranını test eden altyapı karşımıza çıkıyor. Telefonun içerisinde yer alan katlanabilir ekranı defalarca açıp kapatan firma, Samsung Galaxy Fold‘un 200 bin kez açılıp kapanmaya dayanabildiğini belirtiyor. Bunun beş yıl boyunca günde 100 katlama açma anlamına geldiği açıklanıyor. Bu da telefonun bu konuda sorun yaşamayacağını gösteriyor. Günümüzde hemen hemen kimse bir telefonu 5 yıl boyunca kullanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold şu detaylarla geliyor

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.