reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Mate X sonrası bir kötü haber de Samsung Galaxy Fold modelinden!

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için bekleyenlerini üzen bir açıklama yapıldı. Telefon maalesef söylendiği tarihte gelmiyor.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ekran sorunları nedeniyle halen satışa çıkabilmiş değil. Geçen hafta haziran ayında geleceğini duyduğumuz telefon, yeni bilgilere göre bu ay da raflardaki yerini almayacak. Firmanın modelin çıkış tarihini açıklamak için özel bir etkinlik düzenleyeceği belirtiliyor. Önümüzdeki “birkaç hafta” içerisinde yapılacağı söylenen bu etkinlik, modelin daha uzun süre bekleneceğini gösteriyor. 1.980 dolarlık satış fiyatı nedeniyle çok kısıtlı bir kitleye hitap eden katlanabilir telefon Galaxy Fold, Türkiye’de 30 bin TL’yi bulabilir deniyor. Sektörün geleceğini oluşturan bu modelin en büyük rakibi olacak Huawei Mate X de aşağıda detaylandırdığımız üzere bir erteleme ile gündemde bulunuyor. Katlanabilir telefonların pazarda böyle başlamış olması üzücü duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, çok ama çok pahalı bir telefon

Daha önce duyduğumuz kadarıyla firma çözüm için ilk olarak modelin üzerindeki koruyucu katmanı gövdeye entegre etmiş. Ekranın görevini sorunsuz olarak yerine getirmesi için çok önemli olan bu katman, artık bir “film” gibi görünmeyecek ve satın alan kullanıcılarda çıkarma isteği oluşturmayacak. Bir diğer değişiklik ise menteşe tarafında yapılmış. Firma menteşe boşluğunu daraltarak içeriye toz girmesini engelleyecek bir önlem almış. Bunlara ek olarak ekran katmanının korunmasına yönelik uyarılar da artırılmış. 

İlgili Video