reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Z Fold Lite için ilk bilgiler ortaya çıktı

Samsung Galaxy Z Fold 2 modelinin yerini alacak Samsung Galaxy Z Fold 3 yanında Samsung Galaxy Z Fold Lite da geliyor gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Z Fold 2 geçtiğimiz aylarda 1.999 dolar yurt dışı, 19.999 TL Türkiye fiyatı ile raflardaki yerini almıştı. İşte bu modelin yerini 2021’de Samsung Galaxy Z Fold 3 alacak ve yeni model de yine 1.999 dolardan satılacak. Samsung doğal olarak bu telefonun maddi olarak herkese hitap etmediğini biliyor ve bu yüzden kaynaklara göre Samsung Galaxy Z Fold Lite geliştiriyor. Ancak bu modelin yine de 1.000 doların altında olması beklenmiyor. Bünyesinde 7 inç bir esnek OLED ekran yer alacak açıklaması yapılan telefon, aktarıldığı kadarıyla ekranını daha iyi bir deneyim getiren ancak maliyeti artıran UTG yerine CPI film ile koruyor. Modelin dışında ise yüksek ihtimalle 3 inç seviyesinde bir ekran bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold Lite öncesinde geleceği düşünülen Samsung Galaxy Z Fold 3 için detaylar ise şöyle

Tasarımsal olarak Galaxy Z Fold 2 ile aynı yapıyı koruyacağı düşünülen telefon, Kore merkezli kaynaklara göre ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli de olacak. Pazara ekran altı kamera ile çıkan ilk normal telefon olmayacak Galaxy Z Fold 3, buna karşın katlanabilir tarafta bu ilk ünvanını üzerine alacak. Model gücünü ise kesin olarak Snapdragon 888 / Exynos 2100 işlemcilerden alacak.

Bu arada hep söylediğimiz gibi Samsung’dan 2021’de başka katlanabilir telefonlar da gelecek. Bunlardan birisi Galaxy Z Flip‘in yenisi olacak. Aynı zamanda bir “Lite” takılı Galaxy Z Flip’in adı geçiyor. Bu modelin çok daha ucuz olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu modelde yine UTG kullanılacağı da söyleniyor. Bu esnek camın Galaxy Z Fold 3 modelinde olacağı söyleniyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Telefonların sağlamlık testleri işte böyle yapılıyor