reklamı kapat

POPÜLER

Volvo

Yüzde 15’e varan tasarruf; Volvo imzalı yeni mild-hybrid motorlar hakkında önemli detaylar

Elektrik geleceği için çalışmalarına devam eden Volvo, tanıtımını gerçekleştirdiği yeni mild hybrid motoruyla önemli geliştirmeler vadediyor.

Volvo, tüm model yelpazesinde ileriye dönük olarak kullanıma sunulacak, yenilenmiş ve yeni geliştirilmiş elektrikli motor seçenekleri piyasaya sürerek elektrifikasyon hedeflerine doğru önemli bir adım attı. Şirket, mevcut T8 ve T6 Twin Engine plug-in hybrid motorlarını geliştirirken, aynı zamanda ürettiği her modelde elektrikli bir motor seçeneği olacağı sözünü de doğrulamış durumda. Motor seçenekleriyle birlikte, XC90 ve XC60 SUV modellerinin dizel ve benzinli versiyonlarından başlayarak önümüzdeki aylarda yeni mild-hybrid seçeneği de piyasaya sürülecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo üretim kapasitesi de artırıldı

Mevcut içten yanmalı motorlarla birlikte entegre entegre şekilde çalışan bu yeni elektrikli motor, yüzde 15‘e varan oranlarda yakıt tasarrufu ve düşük emisyon değerleri sağlıyor. Yeni brake-by-wire fren sistemi, enerji geri kazanım sistemi ile etkileşime giriyor, frenleme sırasında kinetik enerji geri kazanılarak yakıt tüketimi ve emisyon değerleri azaltılıyor. Strateji doğrultusunda ve son derece güçlü talep nedeniyle Volvo üretim kapasitesini de artırdığını duyurdu. Böylece toplam üretimin yüzde 25‘ine kadar olan kısmı Twin Engine plug-in hybrid otomobiller olabilecek. Buna ek olarak, yeni “B” işaretli motorların kademeli olarak yeni standart haline gelmesinin, şirketi gelecek on yılın ortalarında tüm otomobillerinin elektrikli olması hedefine daha da yaklaştırması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo’nun daha büyük Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) tabanlı otomobilleri üzerinde tanıtılan yeni ve gelişmiş motorlar olacak. 390 beygire kadar ulaşan bir güce sahip geliştirilmiş T8 Twin Engine plug-in hybrid motor, yeni bir batarya ve brake-by-wire ileri pil şarjı özellikleri sunuyor. T8 motorların menzili yüzde 15 civarında arttı ve bu motorlar 90 ve 60 Serisi otomobillerin tümünde kullanılıyor. XC90, B5 dizel mild hybrid motor seçeneğiyle satışa sunulurken, XC60’ta satışa sunulacak mild hybrid motor B4 dizel olacak. Şirketin daha küçük Kompakt Modüler Mimari tabanlı XC40 SUV’u için de yeni elektrikli motor seçenekleri yer alıyor. Bu seçenek, T5 Twin Engine plug-in hybrid olacak.