reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Chrome kullanıcılarını sevindirecek faydalı değişiklik

İnternet devi Google‘ın popüler internet tarayıcısı Chrome, yeni sürümüyle çok fazla sekmede çalışanları sevindirecek bir değişiklik yapıyor.

Google Chrome, masaüstünde liderliği kimseye bırakmıyor. Ciddi şekilde popüler olan sürüm, gelişmeye de devam ediyor. Bu sefer sürüme çok fazla sayıda sekme ile aynı anda çalışanların hayatını kolaylaştıracak bir özellik ekleniyor. Yeni süreçte sekmelerin üstüne fare ile gelindiği zaman ufak önizleme pencereleri çıkıyor. Bu sayede sekmenin içeriği sayfa hakkında çok hızlı şekilde bilgi sahibi olunabiliyor. Buna ek olarak arama çubuğunu birçok konuda hızlı bilgi verir hale getireceklerini belirten Google, tarayıcıya yeni renk seçeneği ekleneceğini de aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chrome 77 ile tarayıcıya güzel bir özellik daha eklenmişti

Windows, Mac, iOS ve Android için geçtiğimiz hafta kullanıma çıkan yeni Chrome 77, özellikle getirdiği bir yeni imkan ile dikkat çekmişti. Sunulan yeni özellik sayesinde artık kişiler telefonlarında ya da bilgisayarlarında açtıkları bir internet sayfasını, başka sahibi oldukları bir cihaza gönderebiliyor. Başta macOS tarafında çalışmayan özellik, genel olarak oldukça kullanışlı duruyor. Bu süreç için bağlantıların üstüne sağ tıklanması ve açılan menüden gönderilmek istenen cihazın seçilmesi yeterli oluyor. Bu özellik sayesinde internette sörf yaparken cihazlar arasındaki geçiş hiç olmadığı kadar kolay hale geliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni amiral gemisini gördünüz mü?