reklamı kapat

POPÜLER

chrome google koronavirüs

Google’dan kullanıcıları sevindirecek yeni Chrome hamlesi!

İnternet devi Google, popüler tarayıcısı Chrome için özellikle mobil tarafta sevindirecek güzel bir reklam adımı atıyor.

Hemen her internet sitesinin yayınlarına devam edebilmek adına reklamlara ihtiyacı bulunuyor. Ancak bu reklamların bazıları teknik olarak doğru şekilde hazırlanmıyor. Bu yüzden de bazı reklamlar cihazlara çok fazla enerji harcatıyor (Genellikle gereksiz işlemci kullanımı nedeniyle) ve aynı zamanda interneti olması gerekenden daha fazla kullanıyor. İşte internet devi Google kısa süre önce tüm bunlara bir son verileceğini duyurdu. Söylendiği kadarıyla ağustos ayının sonundan itibaren verilecek güncelleme ile popüler tarayıcı Chrome artık aşırı sistem / internet kullanan reklamları otomatik olarak engelleyecek. Bu sayede özellikle mobil kullanıcıları (Laptop / telefon) memnun edecek gibi görünen firma, reklam içeriklerini üretenleri de içeriklerini düzeltmek adına zorlamış olacak. Çünkü reklamlar gösterilmediği için gelir verilmeyecek. Burada birçok teknik limit belirleyen firma, süreci çok daha düzgün hale getirmek adına geç kalınmış güzel bir adım atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome sürekli olarak gelişiyor

Sürekli olarak hem mobil hem de masaüstünde önemli özellikler kazanan tarayıcı, artık efsane olan RAM kullanımı konusunda ise halen farklı şikayetler almaya devam ediyor. Google’ın bu konuya da artık ciddi bir şekilde el atması gerekiyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu

İLGİLİ HABERLER