reklamı kapat

POPÜLER

chrome google koronavirüs

Google Chrome için yolda olan çok faydalı özellik

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome için yolda olduğu aktarılan yeni bir özellik ortaya çıktı. Bu özellik sekmelere odaklanıyor.

Google Chrome, önümüzdeki haftadan itibaren yeni bir sekme yönetim altyapısı kazanıyor. Şu an beta sürümde yer aldığı aktarılan özellik, kişilerin sekmeleri çok daha kolay şekilde organize etmesine imkan tanıyor. Aynı anda çok sayıda fazla sekme ile çalışmak zorunda olanları fazlasıyla memnun edecek özellik, kişilerin sekmeleri renk kodu ve isimler aracılığıyla gruplandırmasına ve bu sayede aralarında kaybolmadan çalışabilmesine imkan sağlıyor. Daha önce bu işlem için kişileri üçüncü parti eklentilere muhtaç bırakan Google, artık süreci yerleşik olarak sunuyor. Bu aşağıda görebileceğiniz özelliğe kullanıcılar şimdiden çok olumlu geri dönüşler veriyor. Sistemde sekmeler gruplar arasında kolaylıkla geçirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için önemli bir adım daha yolda

İnternet sitelerindeki bazı reklamlar teknik olarak doğru şekilde hazırlanmıyor. Bu yüzden de bazı reklamlar cihazlara çok fazla enerji harcatabiliyor ve aynı zamanda interneti olması gerekenden daha fazla kullanıyor. Google geçtiğimiz hafta bu reklamlara bir son verileceğini duyurdu. Ağustos ayının sonundan itibaren verilecek güncelleme ile popüler tarayıcı Chrome artık aşırı sistem / internet kullanan reklamları otomatik olarak engelleyecek. Bu sayede özellikle mobil kullanıcıları (Laptop / telefon) memnun edecek gibi görünen firma, reklam içeriklerini üretenleri de içeriklerini düzeltmek adına zorlamış olacak.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un Android’li katlanabilir telefonu